2018-09-11 23:00:00

Remis dorosłej reprezentacji. Popis Wieteski w drużynie U-21

Autor: LW
Prowadzona przez Jerzego Brzęczka reprezentacja Polski zremisowała 1:1 w meczu towarzyskim przeciwko Irlandii. Gola dla naszej drużyny strzelił w końcówce Mateusz Klich. Świetny mecz rozegrał w barwach reprezentacji U-21 Mateusz Wieteska. Dwa gole obrońcy dały zwycięstwo 3:1 nad Finlandią.

Podopieczni Jerzego Brzęczka nie zachwycili stylem, jaki zaprezentowali kibicom zgromadzonym na stadionie we Wrocławiu. Mimo przewagi optycznej reprezentanci Polski z trudem dochodzili do sytuacji strzeleckich. Najlepszą okazję pierwszej połowy zmarnował Arkadiusz Milik, kiedy to po jego uderzeniu głową piłka minęła słupek bramki strzeżonej przez irlandzkiego bramkarza.

W 53. minucie skutecznością wykazali się za to nasi rywale. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do piłki dopadł Aiden O'Brien i głową skierował piłkę do siatki. Polacy odpowiedzieli dopiero w końcówce spotkania. W 87. minucie wprowadzony w drugiej połowie Mateusz Klich przejął w polu karnym podanie od Arkadiusza Milika i doprowadził do remisu. W meczu tym nie wystąpił żaden z piłkarzy Legii Warszawa.

Polska - Irlandia 1:1 (0:0)

Bramki: Klich 87' - O'Brien 53'

Szczęsny - Kędziora, Glik (60' Bednarek), Kamiński, Reca (72' Pietrzak) - Kurzawa (46' Kądzior), Krychowiak (73' Szymański), Linetty, Błaszczykowski (81' Frankowski)- Milik, Piątek (60' Klich)

***

Reprezentacja Polski do lat 21 wygrała wyjazdowe spotkanie eliminacji mistrzostw Europy U21 z Finlandią 3:1. Dwie bramki dla biało-czerwonych zdobył obrońca Legii, Mateusz Wieteska. Nasz reprezentant najpierw trafił do siatki po uderzeniu piłki głową, a kilka minut później powtórzył ten wyczyn, tym razem kierująć piłę do bramki po ataku wślizgiem. Polacy po ośmiu rozegranych kolejkach mają na swoim koncie 18 punktów i zajmują drugie miejsce w grupie 3.

- Na pewno cieszy wygrana na trudnym terenie. Może nasz styl gry nie porywał, ale liczyła się tylko skuteczność, bo chcieliśmy się jak najlepiej zrehabilitować po piątkowej wpadce z Wyspami. Naszym celem była tylko i wyłącznie wygrana, żeby nie zaprzepaścić sobie możliwości awansu na Mistrzostwa Europy. Cały czas wszystko jest w naszych nogach, by awansować na Mistrzostwa Europy. Jestem dumny, że pomogłem dziś drużynie zdobywając dwie bramki, ale dobre słowa należą się całemu zespołowi. Cieszy mnie też bardzo, bo na boisku towarzyszyli mi koledzy z Legii i razem mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do tego zwycięstwa - powiedział po meczu obrońca Legii Warszawa.

U21: Finlandia – Polska 1:3 (0:0)

Bramki: Lassi Lappalainen 68' – Mateusz Wieteska 66', 74', Dawid Kownacki 88' k.

Polska: Kamil Grabara – Paweł Stolarski, Mateusz Wieteska, Paweł Bochniewicz, Kamil Pestka – Kamil Jóźwiak, Jakub Piotrowski, Jakub Łabojko, Sebastian Szymański (58' Konrad Michalak) – Filip Jagiełło (60' Bartosz Kapustka), Dawid Kownacki (90' Paweł Tomczyk)

***

Legioniści wystąpili za to w spotkaniach reprezentacji młodzieżowych. Kadra Polski do lat 18 w meczu towarzyskim zremisowała z reprezentacją Macedonii 2:2, a gole dla biało-czerwonych strzelili Maik Nawrocki oraz Maciej Twarowski. W meczu tym wystąpił obrońca Legii Konrad Matuszewski, który przebywał na boisku 75 minut.

U-18: Macedonia - Polska 2:2 (1:2)

Bramki: Elezi 45' k., 78' k. - Nawrocki 15', Twarowski 19'

Polska: Frankowski - Matuszewski (75' Maćkowiak), Nawrocki, Bujak (82' Kunka), Smajdor (46' Kobacki), Gryszkiewicz, Nawrocki (46' Czyż), Bayer (65' Śliwa), Sypek (65' Młyński), Rubaszewski, Twarowski (82' Smoliński).

***

Z kolei reprezentacja Polski U20 przegrała w meczu turnieju Elite League ze Szwajcarią 0:1. W podstawowym składzie znalazł się bramkarz Wojskowych Radosław Majecki, zaś w 63. minucie na murawie pojawił się Michał Góral - piłkarz Legii wypożyczony obecnie do I-ligowego Stomilu Olsztyn.

U-20: Szwajcaria - Polska 1:0 (0:0)

Bramka: Andi Zeqiri (53')

Polska: Majecki – Olszewski (82' Gryszkiewicz), Szota, Chrzanowski (64' Sobociński), Puchacz – Drawz (46' Bednarczyk), Pawłowski (74' Moder), Slisz, Łyszczarz (82' Strózik), Kopacz – Steczyk (63' Góral)

***

Kadra Polski do lat 17 przegrała w meczu o trzecie miejsce w Turnieju o Puchar Syrenki z Portugalią 3:4 (2:2). Jedną z bramek  zdobył legionista Nikodem Niski, który rozegrał pełne 90 minut. Dwaj inni gracze Wojskowych - Patryk Peda i Jerzy Munik - nie zagrali w tym spotkaniu.

Turniej o Puchar Syrenki U17: Polska - Portugalia 3:4 (2:2)

Bramki: Marchwiński (7), Szymczak (27), Niski (72) - Batalha (20), Tomás (30), Silva (56), Tavares (84)

Polska: Mikołaj Biegański - Jakub Iskra (66' Dawid Rezaeian), Łukasz Bejgier, Jakub Niewiadomski, Nikodem Niski - Marcel Wędrychowski (46' Jakub Górski), Kacper Kozłowski (46' Jan Biegański), Michał Rakoczy, Filip Marchwiński (88' Kamil Lukoszek), Nicola Zalewski (71' Daniel Dudziński) - Filip Szymczak (87' Daniel Szelągowski).

***

Z kolei pomocnik Legii Chris Philipps zagrał w reprezentacji Luksemburga w wygranym meczu z San Marino (3:0). Piłkarz Wojskowych spędził na boisku 90 minut. Luksemburg - z sześcioma punktami na koncie - jest liderem tabeli grupy D2 Ligi Narodów. W pierwszym spotkaniu pokonał Mołdawię 4:0.