vs Europa FC

2016-06-23 19:40:00

Remis w pierwszym teście w Tyrolu

Autor: Jakub Jarząbek Fot. Mateusz Kostrzewa
Za nami pierwszy mecz sparingowy Legii Warszawa podczas zgrupowania w austriackim Tyrolu. Jej rywalem było Dinamo Tbilisi, a w pojedynku drużyn, które w poprzednim sezonie zdobyły na krajowych boiskach dublet padł remis 1:1. Gola dla Wojskowych zdobył Michał Kucharczyk.

Legioniści są w Austrii od poniedziałku i w czwartek przyszedł czas na pierwszy test-mecz. Rywalem był mistrz i zdobywca Pucharu Gruzji – Dinamo Tbilisi. Dla trenera Besnika Hasiego była to kolejna okazja, by sprawdzić, jak jego zawodnicy realizują trenowane założenia taktyczne. Z kolei dla piłkarzy była to druga szansa w trakcie obecnych przygotowań (po meczu z Larnaką w Warszawie), aby przekonać trenera do swojej osoby.
Trener Hasi ponownie w środku pola postawił na duet Rafał Makowski – Stojan Vranjes. Szansę debiutu otrzymał również Sadam Sulley, a w porównaniu ze sparingiem z AEK Larnaka zobaczyliśmy również w bramce Radosława Cierzniaka, a na prawej obronie Bartka Bereszyńskiego.

W pierwszej połowie zobaczyliśmy bardzo wyrównane spotkanie. Żadnej z drużyn nie udało się osiągnąć wyraźnej, optycznej przewagi i kontroli nad wydarzeniami na boisku. Najlepszą okazję dla legionistów miał w 38. minucie Sadam Sulley, który doszedł do piłki w polu karnym i strzelał z odległości kilku metrów do bramki rywala, jednak bramkarz Dinama pewnie złapał futbolówkę. Kilka minut wcześniej dobrą akcję przeprowadzili Gruzini. Aktywny w tym meczu Coireur uderzył z główki w słupek, a dobitkę Kivitalii świetnie obronił Radosław Cierzniak wzbudzając aplauz wszystkich osób zgromadzonych na stadionie SVV Neustift.

Druga połowa przyniosła więcej emocji. Jako pierwsi w 57. minucie spotkania prowadzenie objęli Gruzini, dla których bramkę pięknym strzałem z rzutu wolnego zdobył Tsintadze. Legia wyrównała jedenaście minut później. Dynamiczne w pole karne Dinama wbiegł Michał Kucharczyk i ładnym, płaskim strzałem pokonał golkipera mistrza Gruzji. Obraz gry ponownie był wyrównany. Trzeba jednak przyznać, że ciut groźniejsze sytuacje stwarzali sobie rywale, chociażby w 80. minucie, kiedy to poprzeczka uratowała Legię po dobrym strzale z dystansu. Ostatecznie jednak wynik nie uległ już zmianie.

Trener Hasi cały mecz głośno wspierał swoich zawodnikom, udzielając im szczegółowych instrukcji. Widać, że chce jeszcze wiele rzeczy poprawić w grze swojego zespołu i wszystkie zmiany będzie wprowadzać stopniowo w najbliższym czasie. W drugiej połowie dał zagrać wszystkim zdrowym na ten moment zawodnikom z pola, chwaląc postawę legijnej młodzieży.

Mecz z trybun oglądali kontuzjowani Kasper Hamalainen, Arkadiusz Malarz, Guilherme, Jarosław Niezgoda oraz Radosław Majecki. Nie zabrakło również prezesa Bogusława Leśnodorskiego i wiceprezesa Jakuba Szumielewicza. Co ciekawe, nawet w dalekim Neustift spotkaliśmy dwóch kibiców Legii. Byli oni na meczu reprezentacji Polski z Ukrainą w Marsylii i w drodze powrotnej do domu zahaczyli o mecz swojego ulubionego klubu. Postawa godna uznania!

Dinamo Tbilisi – Legia Warszawa 1:1

Bramki: Tsinsadze 57’ – Kucharczyk 68’

Legia Warszawa: Cierzniak – Bereszyński (46 min. Broź), Lewczuk, Rzeźniczak (76 min. Szymański), Hlousek (60 min. Brzyski) – Makowski (60 min. Kopczyński), Vranjes (74 min Witeska)  – Aleksandrow (60 min. Kosecki), Masłowski (60 min. Sulejmani), Kucharczyk (76 min. Nawotka)  - Sulley (60 min. Kulenović, 83 min. Handzlik)

Dinamo Tbilisi (skład wyjściowy):  Scribe – Lobzhanidze, Aisrlashvili, Rene, Spicić – Parunashvili, Alvaro – Tchanturishvili, Jighauri, Coureur – Kvilitaia