2018-02-24 20:12:00

Remisy rezerw i juniorów Legii w sparingach

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
W sobotnim meczu sparingowym rozegranym w Ząbkach drużyna Legii II zremisowała z Legionovią 2:2. Dwie bramki dla podopiecznych Krzysztofa Dębka zdobył Robert Bartczak. Z kolei młodzi legioniści występujący na co dzień w CLJ także zremisowali swoje spotkanie - z Hetmanem Zamość 1:1. Gola dla mistrzów Polski strzelił Łukasz Łakomy.

Piłkarze rezerw Legii zremisowali 2:2 z występującą w II lidze Legionovią, a oba trafienia zapisał na swoim koncie Robert Bartczak, który był najlepszym piłkarzem gospodarzy. Podczas meczu w Ząbkach na boisku pojawiło się czterech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem: Vjaceslav Kudrjavcevs, Robert Bartczak, Mateusz Praszelik i Mikołaj Kwietniewski. W drużynie gości oglądaliśmy za to byłych lub wypożyczonych legionistów: Mateusza Kochalskiego, Macieja Ostrowskiego, Olafa Martynka, Mateusza Leleno i Eryka Więdłochę. Do przerwy prowadzili rywale 1:0 po golu Vasiljia, w drugiej połowie legioniści przejęli inicjatywę, co zaowocowało dwoma trafieniami Bartczaka. Wynik na 2:2 ustalił w końcówce spotkania napastnik rywali Leleno.

Legia II - Legionovia 2:2 (0:1)

Bramki: Bartczak (52, 61) - Vasilj, Leleno

Legia II: Kudrjavcevs - Pietrzyk (72' Kwietniewski), Bondarenko, Najemski (46' Karbownik), Matuszewski - Kwietniewski (60' Rymek), Gęsior, Praszelik (46' Olejarka), Shapiro-Thompson (46' Aftyka), Bartczak - Góral (70' Praszelik)

***

Z kolei piłkarze Legii U19 zremisowali w meczu rozegranym w hali pneumatycznej przy Łazienkowskiej z Hetmanem Zamość 1:1. W pierwszej połowie wynik otworzył strzałem zza pola karnego zawodnik rywali Paweł Myśliwiecki. Po zmianie stron w polu karnym faulowany został Neuman, a sędzia wskazał na „jedenastkę”. Wykonawcą był sam poszkodowany, który jednak strzelił nad poprzeczką. Druga połowa należała do piłkarzy Piotr Kobiereckiego, którzy wreszcie w 80. minucie doprowadzili do wyrównania. Gola dla ekipy mistrzów Polski strzelił z ponad 30 metrów Łukasz Łakomy.

Legia CLJ – Hetman 1:1 (1:0)

Bramki: Łakomy (80) – Myśliwiecki (14)

Legia CLJ: Miszta – Sitek, Czach, Grudziński, Konik – Kukułowicz (75' Ciepiela), Lorenc – Neuman, Rosołek, Szwed – Zjawiński (60' Łakomy)