vs KuPS Kuopio

2019-04-24 19:36:00

Rezerwy: Awans Legii w Pucharze Polski

Autor: LW Fot. Marcin Szymczyk/Legia.net
W meczu 1/4 szczebla mazowieckiego Pucharu Polski piłkarze Legia II Warszawa wygrali na wyjeździe z Mazovią II Mińsk Mazowiecki 4:1 i awansowali do kolejnej rundy tych rozgrywek.

Pierwszego gola w meczu strzelili gospodarze. Żenia Romanow dopadł do piłki i pokonał Cezarego Misztę uderzeniem z dalszej odległości. Później Wojskowi wyglądali znacznie lepiej, zwiększyli obroty i kreowali sporo sytuacji. Bramka dająca wyrównanie przytrafiła się tuż po przerwie. Wówczas Maciej Rosołek skutecznie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Warszawiacy poszli za ciosem, czego efektem wyjście na prowadzenie. Michał Karbownik wyprowadził akcję, wpadł w pole karne i wystawił futbolówkę Mateuszowi Praszelikowi, który z bliska dopełnił formalności.

Nie minęło pięć minut, a drugiego gola w meczy strzelił Rosołek. Tym razem snajper Wojskowych uderzył piłkę z głowy po centrze z rzutu rożnego. Ostatni akord należał do Piotra Cichockiego, który zabrał się z futbolówką i umieścił ją w siatce. Półfinał mazowieckiego Pucharu Polski odbędzie się 8 maja.

Mazovia II Mińsk Mazowiecki - Legia II Warszawa 1:4 (1:0)

Bramki: (Romanow 38) - Rosołek (50, 55), Praszelik (51), Cichocki (88)

Legia II: Miszta - Wojtysiak (46' Leleno), Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Bajdur (65' Shapiro-Thompson), Pruchnik, Karbownik, Praszelik (76' Ciepiela), Aftyka (46' Rosołek) - Zjawiński (83' Cichocki)

Żółta karka: Bondarenko (Legia)