2019-04-14 17:04:00

Rezerwy: Legia II Warszawa - Sokół Ostróda 2:0

Autor: LW Fot. Marcin Szymczyk/Legia.net
Piłkarze rezerw Legii wygrali z Sokołem Ostróda 2:0 w spotkaniu 22. kolejki III ligi rozegranym w Ząbkach. Bramki dla drużyny Piotra Kobiereckiego zdobyli Mateusz Praszelik i Maciej Rosołek. Na murawie pojawiło się trzech zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem mistrzów Polski.

Rezerwy stołecznego klubu w środku tygodnia wygrały pierwszy mecz w tym roku, gdy pokonały 2:1 Wisłę II Płock w meczu mazowieckiego Pucharu Polski. W niedzielę do Ząbek przybyli gracze Sokoła Ostróda, by rozegrać spotkanie w ramach 22. kolejki rozgrywek. Na boisku pojawiło się trzech graczy, którzy trenują na co dzień z pierwszym zespołem mistrzów Polski: Cezary Miszta, Michał Karbownik oraz Mateusz Praszelik.W pierwszej połowie emocji brakowało. Legioniści starali się stwarzać zagrożenie po stałych fragmentach gry, gdzie groźny był przede Bartosz Brodziński. Nie było jednak wielu składnych akcji. Nie mogło dziwić, że do przerwy był bezbramkowy remis.

Podobnie jak w sobotę pierwszy zespół, tak i rezerwy Legii, lepiej zagrały w drugiej połowie. Już w 48. minucie Piotr Cichocki zabrał się z piłką uprzedzając stopera rywali i stanął przed doskonałą okazją, ale doskonale między słupkami zachował się bramkarz, były legionista, Maciej Bąbel. Warszawiacy nie musieli długo czekać na gola. 180 sekund później dośrodkowanie Michała Bajdura z lewej flanki wykończył uderzeniem piłki głową Praszelik, który nie dał szans golkiperowi. Legionistom grało się już łatwiej i zarysowali wyraźną przewagę poprzez stwarzanie sobie kolejnych okazji do strzelenia goli. Wkrótce sytuacja Wojskowych stała się jeszcze bardziej komfortowa. Wszystko przez drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę Tomasza Kowalskiego, który w 66. minucie musiał zejść do szatni.

Ważna dla losów rywalizacji okazała się również sytuacja z 72. minuty, kiedy w polu karnym faulowany był Karbownik. Do piłki podszedł Praszelik, ale jego uderzenie w lewy róg obronił Bąbel. Wkrótce warszawianie zdołali podwyższyć rezultat. Wszystko za sprawą Macieja Rosołka, który skutecznie wykończył centrę Mateusza Leleny. Ekipa Piotra Kobiereckiego stawiała na szybkie ataki, które siały spory popłoch w szeregach Sokoła prowadzonego przez Jarosława Kotasa. W drugiej połowie rezerwy udowodniły, że zasłużenie wygrały z Sokołem i zdobyły pierwszy komplet punktów w tym roku. Wojskowi po rozegraniu 21 meczów mają na koncie 36 „oczek”. W następnej kolejce Wojskowi zmierzą się na wyjeździe ze Zniczem Biała Piska.