vs Sandecja

2017-07-15 15:11:00

Rezerwy: Legia rozgromiła w sparingu Pilicę (8:1)

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
W rozegranym w sobotę w Rembertowie meczu sparingowym Legia II wysoko pokonała Pilicę Białobrzegi 8:1 (3:1). W składzie pojawiło się aż siedmiu zawodników z kadry pierwszego zespołu, w tym także wracający po kontuzji Michał Kucharczyk, który rozegrał dobre 45 minut. To był pierwszy letni sparing drużyny rezerw Legii w zupełnie nowym zestawieniu.

Wczoraj, w TYM miejscu, pisaliśmy o zupełnie nowym modelu drugiej drużyny Wojskowych, który będzie funkcjonował od sezonu 2017/2018. Podczas sobotniego sparingu na boisku w Rembertowie pojawiło się sześciu nowych zawodników, w tym jeden, który przechodził testy. Na poisku zobaczyliśmy więc m.in. doświadczonych: Tomasza Wełnickiego, Mateusza Majewskiego, Łukasza Turzynieckiego i Tsubase Nishi. Dodatkowo przed wyjazdem na Górny Śląsk trener Legii Jacek Magiera odesłał do drugiej drużyny siedmiu zawodników z "jedynki", m.in. Jakuba Szumskiego, Michała Masłowskiego, Vamarę Sanogo i Michała Kucharczyka, który rozegrał pierwszy mecz po kontuzji i w ten sposób ma wrócić do optymalnej dyspozycji. „Kuchy” rozegrał dobre 45 minut, podczas których wykazywał sporą aktywność i chęć do gry.

Dominacja legionistów w tym spotkaniu nie podlegała dyskusji. Zawodnicy Pilicy stanowili - szczególnie w drugiej połowie - tło dla dobrze grających piłkarzy Wojskowych. W pierwszej odsłonie rywale stworzyli sobie dwie klarowne sytuacje i jedną z nich wykorzystali. Wcześniej jednak to legioniści otworzyli wynik spotkania, za sprawą gola Eryka Więdłochy. Do przerwy nasi piłkarze jeszcze dwukrotnie skierowali piłkę do siatki - w obu przypadkach skutecznie składne akcje zespołu wykańczał Tin Matic. Pierwsza połowa zakończyła się więc wynikiem 3:1 dla Legii, choć rezultat powinien być dużo wyższy - m.in. Sanogo trafił w słupek.

Na drugą połowę legioniści wyszli w nieco innym zestawieniu, szkoleniowiec dokonał kilku zmian, ale obraz gry się nie zmienił. Wciąż wyraźnie dominowała Legia, z tą różnicą, że jej zawodnicy popisywali się większą skutecznością. W 55. minucie wynik meczu na 4:1 podwyższył Daniel Widz, zaś chwilę potem Szumski obronił rzut karny podyktowany po faulu na jednym z rywali. W końcówce meczu Wojskowi zdobyli jeszcze cztery bramki. Najpierw trafił Mateusz Majewski, potem trzy gole dołożyli Robert Bartczak i Tsubasa Nishi. Legioniści pokonali ostatecznie piłkarzy z Białobrzegów 8:1 pokazując długimi fragmentami skuteczną, szybką i ciekawą grę.

Legia II Warszawa - Pilica Białobrzegi 8:1 (3:1)

Bramki: Matić (25, 30), Majewski (55, 78), Bartczak (80, 87), Więdłocha (10), Nishi (84)

Legia (I połowa): Szumski - Turzyniecki, Wełnicki, Żyro, Bartczak - Więdłocha, Masłowski, Nishi, Matić - Kucharczyk, Sanogo

Legia (II połowa): Szumski - Turzyniecki, Wełnicki, Żyro, Więdłocha - Widz, Sulley, Nishi, Bartczak - Piasecki, Majewski