2018-02-15 10:17:00

Rezerwy: Porażka Legii II w sparingu z Pilicą Białobrzegi (1:2)

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
Na boisku w Ząbkach piłkarze rezerw stołecznego klubu przegrali w sparingu z IV-ligową Pilicą Białobrzegi 1:2. Jedyną bramkę dla podopiecznych Krzysztofa Dębka zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Bondarenko.

Był to pierwszy mecz Wojskowych po powrocie ze zgrupowania we Włoszech. Pilica do przerwy prowadziła z osłabioną brakiem kilku kontuzjowanych piłkarzy (Oskar Wojtysiak, Arkadiusz Najemski, Michał Mydlarz, Kamil Orlik, Kacper Wełniak) Legią 1:0. W drugiej połowie podwyższyła rezultat na 2:0 wykorzystując rzut karny po faulu Mateusza Bondarenki. Legionista w doliczonym czasie gry odkupił winy i sam trafił do bramki rywali. Piłkarze Krzysztofa Dębka rozegrali słabe spotkanie, oddając inicjatywę rywalom. Raził także brak skuteczności i płynności w przeprowadzaniu akcji. W najbliższą sobotę rezerwy zmierzą się w kolejnym sparingu tym razem z pierwszoligową Olimpią Grudziądz na wyjeździe.

Legia II Warszawa - Pilica Białobrzegi 1:2 (0:1)

Bramki: Bondarenko (90) - Stanisławski (13, 59 k.)

Legia: Jakub Ojrzyński (46' Paweł Łakota) - Michał Król, Mateusz Bondarenko, Kacper Pietrzyk, Konrad Matuszewski (46' Mateusz Grudziński) - Konrad Kumor (46' Mateusz Szwed), Bartosz Gęsior (46' Rymek), Amos Shapiro-Thompson, Robert Bartczak, Mateusz Olejarka (46' Grzegorz Aftyka) - Michał Góral (70' Mateusz Olejarka).