vs Lechia Gdańsk

2019-08-17 19:30:00

Rezerwy: Wygrana w zaciętych derbach z Ursusem

Autor: LW Fot. Jan Szurek/Legia.net
Legia II Warszawa wygrała po emocjonującym spotkaniu z Ursusem 3:2 w spotkaniu 3. kolejki III ligi. Dwa gole dla stołecznej drużyny strzelił Kacper Wełniak, a jedno trafienie dołożył Piotr Cichocki. Obydwaj zawodnicy pojawili się na murawie w drugiej połowie meczu. Było to trzecie zwycięstwo legionistów w trzecim kolejnym meczu nowego sezonu.

W składzie drużyny rezerw Wojskowych pojawiło się pięciu zawodników trenujących na co dzień z pierwszym zespołem: Wojciech Muzyk, Inaki Astiz, Michał Karbownik, Mateusz Praszelik oraz Maciej Rosołek. Początek spotkania zdecydowanie należał do legionistów. Ekipa Piotra Kobiereckiego oddawała więcej uderzeń, szanse mieli m.in. Chris Philipps, Rosołek czy Praszelik, który huknął z dystansu. Z czasem Traktorki próbowały odpowiedzieć, choć pierwsze ataki były dość nieśmiałe. Przełamanie ofensywnego impasu nadeszło w 33. minucie. W polu karnym Muzyka doszło do zamieszania, w którym najlepiej zachował się ekslegionista, Sebastian Szerszeń. Napastnik gospodarzy zdołał „ukąsić” Wojskowych i pokonać golkipera Legii. Przed przerwą wspomniany bramkarz dobrze zachował się na linii, gdy zdołał odbić sytuacyjne uderzenie szybujące pod poprzeczkę. Poza początkiem, drużyna trenera Kobiereckiego miała nieco problemów z kreacją groźnych sytuacji.

Po przerwie doszło do dwóch zmian w składzie Legii. Niewidocznego Radosława Cielemęckiego zastąpił Piotr Cichocki, a za Praszelika na boisko wszedł Kacper Wełniak. Jak się okazało, były to kluczowe roszady. W 54. minucie wspomniany skrzydłowy wykorzystał kapitalne prostopadłe podanie, minął stojącego między słupkami Oliwera Wienczatka i doprowadził do wyrównania. Taki wynik utrzymywał się przez dłuższy fragment drugiej połowy. To co najciekawszego, wydarzyło się jednak w ostatnim kwadransie. W 78. minucie arbiter podyktował nieco kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Grzegorz Skowroński, który pokonał Muzyka, choć piłka po uderzeniu przetoczyła się po rękawicach golkipera Wojskowych. Legioniści nie zamierzali się jednak poddawać. Wkrótce po stracie gola ruszyli z kontrą po błędzie Ernesta Dzięcioła, kolejnego z byłych graczy klubu z Łazienkowskiej. Karbownik rozprowadził akcję i zagrał do Wełniaka, a ten dobrze sfinalizował atak i zrobiło się 2:2. Pięć minut później, a 60 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry, Cichocki skutecznie zgrał futbolówkę do Wełniaka, a ten mocnym uderzeniem nie dał szans Wienczatkowi. Legia II prowadziła 3:2.

Legioniści dzięki walce do końca pokonali Traktorki w derbach Warszawy 3:2. Wojskowi mogli wygrać nawet wyżej, ale strzał Karbownika zza pola karnego odbił się tylko od poprzeczki. Teraz piłkarzy Piotra Kobiereckiego czeka odrabianie zaległości. 21 sierpnia o godzinie 18:00 w Ząbkach, Legia zmierzy się z Polonią. Wojskowi są wiceliderem rozgrywek III ligi z kompletem zwycięstw.

Ursus Warszawa - Legia II Warszawa 2:3 (1:0)

Bramki: Szerszeń (33), Skowroński (78) - Cichocki (54), Wełniak (84, 89)

Legia II: Muzyk - Niski (79' Konik), Astiz, Mosór, Grudziński - Cielemęcki (46' Cichocki), Philipps, Pruchnik, Karbownik - Praszelik (46' Wełniak) - Rosołek.