2018-08-02 14:06:00

Rezerwy: Zwycięstwo w sparingu z KS Wiązownica 3:0

Autor: Marlena Penc Fot. Marlena Penc
Rezerwy Legii Warszawa zwyciężyły w sparingu z KS Wiązownica 3:0. Bramki dla podopiecznych trenera Piotra Kobiereckiego zdobyli Łukasz Zjawiński (dwie) oraz Michał Karbownik.

1 sierpnia o godz. 18. na naturalnym boisku w Woli Chorzelowskiej rezerwy Legii Warszawa rozegrały sparing z IV-ligowcem KS Wiązownica. Był to pierwszy mecz legionistów przebywających na obozie przygotowawczym. Druga drużyna od soboty przebywa w Woli Chorzelowskiej (woj. Podkarpackie). Na obozie zabrakło kontuzjowanych Bartosza Gęsiora, Mateusza Olejarki, Mateusza Praszelika, Bartosza Rymka oraz Aleksandra Wańka. Nie pojechali również Hildeberto Pereira, Brian Iloski oraz Cristian Pasquato, którzy rozpoczęli treningi indywidualne.

Pierwsza połowa spotkania była wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje do zdobycia bramki, lecz po 45 minutach gry był bezbramkowy remis. W drugiej połowie spotkania przeważali legioniści. Pierwsza bramka padła w 61. minucie (Łukasz Zjawiński), a w 66. sędzia podyktował rzut karny dla legionistów. Do jedenastki podszedł strzelec pierwszego gola Zjawiński, który pewnie pokonał bramkarza Wiązownicy. Trzecią bramkę dla drużyny trenera Kobiereckiego zdobył w 81. minucie Michał Karbownik. W czasie spotkania na murawie nie pojawili się Radosław Pruchnik oraz Michał Bajdur.

- Za nami bardzo wartościowa jednostka treningowa. Nie było to porywające widowisko, gdyż zawodnicy mieli w nogach trudy obozu. Trenujemy dwa razy dziennie. Momentami brakowało świeżości, ale najważniejsze, że obyło się bez kontuzji. Strzeliliśmy trzy gole z czego dwa przedniej jakości. Pracujemy dalej, zostały nam dwa dni obozu. Następnie rozegramy podsumowujący sparing z Motorem Lublin - z bardzo wymagającym rywalem. Czekamy na spotkania ligowe - skomentował po spotkaniu trener drugiej drużyny Piotr Kobierecki.

Przed zawodnikami drugiej drużyny został jeszcze sobotni sparing z Motorem Lublin, a po nim rozpocznie się rywalizacja ligowa. Pierwszy mecz zaplanowany na 11 sierpnia, na godz. 17., zagramy na wyjeździez Bronią Radom.

Legia II Warszawa – KS Wiązownica (0:0) 3:0

Bramki: Zjawiński (61, 66 k.), Karbownik (81)

Legia: Vjaceslavs Kudrjavcevs (46’ Jakub Ojrzyński) – Oskar Wojtysiak, Mateusz Bondarenko(46’Kacper Pietrzyk), Bartosz Brodziński, Mateusz Grudziński,– Michał Karbownik, Kamil Orlik, Amos Shapiro-Thompson, Grzegorz Aftyka (46’ Konrad Matuszewski), Mikołaj Neuman (46’ Mateusz Leleno) – Kacper Wełniak (46’ Łukasz Zjawiński).