2019-04-10 19:45:00

Rezerwy: Zwycięstwo z Wisłą w Pucharze Polski

Autor: LW Fot. Marcin Szymczyk/Legia.net
Rezerwy Legii Warszawa wygrały w Płocku z drugim zespołem miejscowej Wisły 2:1. Stołeczny zespół awansował do II rundy mazowieckiego Pucharu Polski po golach Wojtysiaka i Bajdura.

Spotkanie rozpoczęło się od sporych emocji. Już w 4. minucie gospodarze wyszyli na prowadzenie po golu Aleksandra Pawlaka. Gracz Wisły oddał precyzyjny strzał z rzutu wolnego i nie dał szans Cezaremu Miszcie. Nie minął kwadrans, a Wojskowi wyrównali. Konrad Matuszewski dośrodkował w pole karne, a po dużym zamieszaniu w „szesnastce”, Oskar Wojtysiak wepchnął piłkę do siatki. Legioniści prowadzili grę, ale do przerwy utrzymywał się remis.

W drugiej połowie warszawianie wciąż mieli przewagę i byli aktywniejsi od rywali w ofensywie. Wojskowi zaznaczyli to w 55. minucie. Michał Bajdur zabrał piłkę rywalowi, a potem w trudnej sytuacji - z ostrego kąta - pokonał stojącego w bramce rywali Marcela Zapytowskiego. Potem drugi zespół mistrzów Polski miał kilka okazji, ale nie stuprocentowych. Skutecznie grała za to stołeczna defensywa, która bez większych problemów powstrzymywała Nafciarzy. Szansę debiutu w seniorskiej piłce otrzymał także Łukasz Łakomy, który na co dzień występuje w zespole z Centralnej Ligi Juniorów.

Legia II ograła rezerwy Wisły 2:1 i awansowała do kolejnej rundy mazowieckiego Pucharu Polski. Kolejny rywal Wojskowych zostanie wyłoniony w drodze losowania.

Wisła II Płock - Legia II Warszawa 1:2 (1:1)

Bramki: Pawlak (4) - Wojtysiak (13), Bajdur (55)

Legia II: Miszta - Leleno, Bondarenko, Brodziński, Matuszewski - Wojtysiak (46' Rosołek), Pruchnik, Shapiro-Thompson (46' Cielemęcki), Bajdur (65' Cichocki) - Aftyka (78' Łakomy) - Zjawiński