2017-10-23 12:42:00

Rugby: Drugie miejsce kadetów, juniorzy Legii na czwartym

Autor: JO Fot. Marcin Rupala
W rozegranym w Łodzi pierwszym z trzech turniejów Grand Prix o mistrzostwo polski kadetów i juniorów wystapiło po 12 drużyn z całej Polski. Fazę eliminacyjną nasze obydwie drużyny przeszły w doskonałym stylu, wygrały wszystkie sześć spotkań i weszły do półfinałów.

W fazie walki o medale juniorom zabrakło już nieco zdrowia i w efekcie przegrali półfinał z Orkanem Sochaczew. W meczu o 3. miejsce po zaciętym meczu i dogrywce ulegli Budowlanym Łódź. Natomiast dalej świetnie grali kadeci - po dramatycznym boju pokonali w półfinale Juvenię Kraków i nieznacznie przegrali finał z drużyną z Sochaczewa. W finałowym meczu rozgrywanym w deszczu do przerwy przegrywali 0:1 w przyłożeniach, w drugiej połowie mieli swoje szanse, ale na koniec zostali skontrowani i w efekcie tego przeciwnik zdobył drugie przyłożenie. W finale legioniści byli nieco słabsi, ale bardzo dużo nadrobili zaangażowaniem i ambicją.

Kadeci: Igor Śmietański, Błażej Gilowski, Marek Sobociński, Mateusz Rychliński, Kacper Jarmuszewski, Filip Prokop, Mieszko Lech, Stanisław Rupala, Hugo Łysakowski, Jakub Świerszcz, Jakub Rydzyński

Juniorzy: Patryk Wasilewski, Mateusz Wielądek, Łukasz Chain, Kamil Lisiecki, Mateusz Wojtaś, Artur Moreno, Hubert Kisiel, Konrad Chomiuk, Łukasz Prądzyński, Maurycy Nowak, Albert Dalba

Trener: Krzysztof Folc

Nasze obydwie drużyny grają też w eliminacjach mistrzostw Polski kadetów i juniorów w rugby XV. Zapraszamy na treningi wszystkich chętnych z roczników 2000-04, właśnie powstała grupa naborowa, a zajęcia są bezpłatne. Kontakt do trenera: 601-262-545.