Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-08-07 15:30:00
Newsletter

Ruszył kolejny Letni Obóz Piłkarski Legii przy Ł3

Autor: Michał Kacner Fot. Jacek Prondzynski, Janusz Partyka
Dzisiaj o godz. 9. rozpoczął się kolejny turnus letnich Obozów Piłkarskich Legii. Na początek dla uczestników zaplanowano tradycyjną wizytę w Muzeum naszego Klubu. Następnie była wycieczka po stadionie, wizyta na ''Żylecie'' i zajęcia z cyklu ''Dzień meczowy na Legii okiem dziennikarza sportowego''.

 

Na początek obozu zaplanowano zwiedzanie po Muzeum Legii, które prowadzili kustosz legijnej placówki Wiktor Bołba oraz Maciek Dobrowolski, który również opowiadał o historii Klubu z Łazienkowskiej. Kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników letnich Obozów Piłkarskich LSS wykazywała wielkie zainteresowanie i z zaciekawieniem słuchała opowieści. Wizyta w klubowej placówce, to prawdziwa wycieczka w czasie. 

 

 

Następnie uczestnicy udali się na oprowadzanie po stadionie, która dla dzieciaków była niezapomnianym przeżyciem. W obecnym turnusie obozu uczestniczy m.in. wnuk Ś.P. Wiesława Gilera - wieloletniego kibica, popularyzatora kibicowskiego środowiska Legii, założyciela oraz wieloletniego redaktora naczelnego pisma Nasza Legia. Wycieczka kończyła się na „Żylecie”, a wspomniany młody fan wszedł na miejsce gniazdowego, aby zaintonować popularne „Ceeeee!”. Wszyscy uczestnicy byli pod wrażeniem jego wykonania.

 

 

Uczestnicy III turnusu Letnich Obozów Piłkarskich Legii wzięli następnie udział w zajęciach z cyklu „Dzień meczowy na Legii okiem dziennikarza sportowego”. Punktualnie o godz. 14. rzeczniczka prasowa naszego Klubu Iza Kruk, przeprowadziła zajęcia dla wszystkich obozowiczów. Młodzi adepci futbolu poznali specyfikę zawodu dziennikarza oraz organizację pracy mediów podczas spotkań mistrza Polski. Dla dzieci została również przygotowana symulacja konferencji prasowej, uczestnicy mogli na chwilę stać się dziennikarzami i zadawać pytania trenerom oraz zawodnikom. Zabawa spotkała się z dużym uznaniem, była to dla dzieci świetna atrakcja. Następnie zajęcia przeniosły się na trybunę prasową. Na koniec intensywnego dnia zaplanowano trening na boisku ze sztuczną murawą.

 

 

W Letnich Obozach Piłkarskich Legii biorą udział dzieci urodzone w latach 2002-2011. Podczas zajęć piłkarskich prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów mają możliwość rozwijania umiejętności technicznych, takich jak: prowadzenie piłki, przyjęcie oraz podanie, gra jeden na jeden w obronie oraz ataku, uderzenia piłki na bramkę, wykorzystanie i interpretacja działań technicznych podczas gry, czy ofensywne i defensywne działania zespołowe.

 

 

Dzieci biorą także udział w działaniach edukacyjno-rekreacyjnych, m.in. zajęciach na pływalni (rola odnowy biologicznej w procesie treningowym), wycieczkach edukacyjnych po stadionie, grach i zabawach ruchowych czy wykładach o żywieniu (rola podstawowych nawyków żywieniowych w procesie treningowym).

 

 

Po zakończeniu obozu jego uczestnicy utrzymują zaproszenie (wraz z opiekunem) na mecz Legii Warszawa rozgrywany przy Łazienkowskiej, a także klubowe gadżety i oficjalny certyfikat ukończenia obozu z indywidualnym opisem umiejętności. Więcej informacji na temat letnich Obozów Piłkarskich LSS można znaleźć w TYM miejscu.

 

 

 

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN