vs Sandecja

2017-02-14 23:28:00

Siatka: Metro tym razem górą

Autor: Marcin Brykała Źródło: siatkówka.legia.com
W spotkaniu derbowym w ramach 20 kolejki II ligi siatkówki zespołem lepszym okazał się KS Metro Warszawa, wygrywając u siebie z Legią Warszawa 3:2 (22:25, 25:19, 25:20, 16:25, 15:12).

Mecz był bardzo zacięty i pełny dramaturgii, ale o wyniku zadecydowały, niestety, błędy sędziego. W tie-breaku sędziowie podarowali gospodarzom trzy punkty w jednej akcji i tej przewagi legioniści nie byli już w stanie odrobić.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Jednak pomimo, że momentami legioniści tracili do gospodarzy cztery punkty to jednak oni pierwszego set wygrali 22:25. Bardzo dobrą partię rozgrywali Belczyk z Staniszewskim na środku, skutecznymi atakami popisywali się Sęk z Kaczorowskim, efektywnymi obronami Cybulski, a mądrze piłki rozdzielał Szewczyk.

Początek drugiego seta był bardzo wyrównany. Efektywnie grali Kaczorowski z Grodzickim. Od wyniku 10:9 to gospodarze zaczęli grać dokładnie i szybko uzyskali przewagę, którą utrzymali już do końca i set zakończył się zwycięstwem gospodarzy 25:19.

Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego, czyli wyrównany początek i odskoczenie gospodarzy na kilka punktów. Legionistom udało się jeszcze na moment doskoczyć na dwa punkty, lecz gospodarze szybko zwiększyli przewagę, w czym duży udział miały niestety błędy sędziego spotkania. Wojskowi nie potrafili ostudzić emocji i skończyło się 25:20.

Do czwartej partii spotkania legioniści przystąpili mocno umotywowani błędami sędziego. Pewne ataki Belczyka ze środka, trudna zagrywka Godlewskiego, bloki Kaczorowskiego oraz Sęka i legioniści wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca seta i wygrali 16:25.

Do wyłonienia zwycięzcy w tym spotkaniu niezbędny okazał się tie-break. Od początku gra była wyrównana i przy stanie 7:7 dla gospodarzy, kolejny błąd popełnił sędzia, uznając dolne odbicie Górskiego za nieprawidłowe. Zawodnicy Legii nie mogli pogodzić się z decyzją sędziego i za dyskusję, Górski i Godlewski, ujrzeli czerwone kartki, które skutkowały przyznaniem dwóch punktów gospodarzom. Poddenerwowani legioniści nie potrafili już się podnieść i przegrali tie-breaka 15:12, a spotkanie 3:2. Legia Warszawa utrzymała trzecią lokatę w tabeli ze stratą trzech punktów do podium.

Siatkarska Legia przyłącza się do akcji "Zima w mieście" i zaprasza za darmo wszystkich feriowiczów na najbliższe spotkanie z Huraganem Międzyrzec Podlaski - 15 lutego godz.20.00! Po meczu możliwe będzie przybicie piątki z naszymi siatkarzami i zrobienie sobie pamiątkowego zdjęcia.