vs Arka Gdynia

2017-03-06 17:00:00

Siatka - play-off: Pierwsza wygrana Legii

Autor: Marcin Brykała, darczo Fot. Siatkówka.legia.com
W pierwszym spotkaniu I rundy play-off siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli zawodników AZS UWM II Olsztyn 3:1 (21:25, 25:20, 25:18, 25:20). Aby awansować do II rundy Wojskowi w rewanżu za tydzień potrzebują wygrać dwa sety.

Legioniści szybko osiągnęli przewagę i wyszli na prowadzenie 6:2. Przy stanie 10:6 do głosu doszli goście, którzy trzykrotnie seriami po trzy punkty wyszli na prowadzenie 15:12, którego już nie oddali do końca seta (21:25).

Podrażnieni słabszym początkiem meczu Wojskowi przystąpili do drugiej części gry bardzo skoncentrowani, aby już nie przegrać żadnej partii. Gospodarze rozgrywali bardzo dobre zawody. Udanie atakowali Paweł Sęk, Paweł Kaczorowski, Mariusz Godlewski, ze środka Tomasz Belczyk, dobre piłki rozrzucał Kamil Szewczyk, a Mateusz Słowiński skutecznie bronił. Wymiana punkt za punkt trwała do stanu 15:15. Wówczas to Legia zdobyła w jednej serii pięć punktów, wyszła na prowadzenie 20:15 i tego prowadzenia nie oddała już do końca (25:20).

Trzeci set zakończyła udana akcja obronna naszego rozgrywającego Szewczyka, który pojedynczym blokiem zatrzymał atak gości z piłki przechodzącej. Legioniści wygrali 25:18 i prowadzili tym samym 2:1.

Czwarta odsłona od początku była bardzo emocjonująca. Goście walczyli o wyrwanie jeszcze jednego seta, który dałby im punkt oraz lepszą pozycję przed spotkaniem rewanżowym. Natomiast gospodarze walczyli o piłkę meczową. Gorąca temperatura na parkiecie udzieliła się także zebranym kibicom, którzy żywiołowo reagowali na boiskowe wydarzenia. Gdy na tablicy widniał wynik 17:18 Legia wrzuciła drugi bieg. Blok Kaczorowskiego, blok Belczyka (jedną ręką!), dwa ataki Kaczorowskiego i Legia prowadziła 23:18. Piłka meczowa należała do Sęka, którego atak po bloku zakończył czwarty set wygraną 25:20, a całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo za trzy punkty zwiększa szanse legionistów na awans do II rundy play-off. Wywalczenie dwóch setów w niezdobytej jeszcze w tym sezonie "Twierdzy Olsztyn", zapewni stołecznym siatkarzom awans.

Legia Warszawa – AZS UWM II Olsztyn 3:1
(21:25, 25:20, 25:18, 25:20)

Legia: Szewczyk, Godlewski (K), Staniszewski, Sęk, Kaczorowski, Belczyk, Słowiński (libero) oraz Górski, Rosa, Grodzicki, Gawrych, Cybulski (libero).