2019-01-14 22:00:00

Siatkówka: AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 1:3

Autor: Dariusz Oleś, JP Fot. Archiwum sekcji
W 15. kolejce II ligi mężczyzn siatkarze Legii Warszawa udali się do Olsztyna, gdzie na trudnym terenie zmierzyli się z AZS-em UWM. Po słabym pierwszym secie legioniści wygrali kolejne trzy odsłony, dzięki czemu zainkasowali cenne trzy punkty. Legia Warszawa w dalszym ciągu zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli, ze znaczną przewagą nad goniącymi zespołami.

Początkowa faza meczu należała do akademików, którzy dobrą grą w pierwszej części seta wypracowali sobie kilkupunktową przewagę. Legioniści próbowali odrabiać straty, ale niewymuszone błędy nie pozwoliły na skuteczną pogoń, co w efekcie doprowadziło do porażki 20:25.

Druga partia wyglądał podobnie, jednak tym razem ekipy zamieniły się rolami. Warszawiacy rozpoczęli znakomicie i wypracowana przewaga pozwoliła drużynie na kontrolowanie seta. W końcówce gospodarze niebezpiecznie zbliżył się do rywala, jednak to drużyna trenera Daniela Kołodziejczyka mogła cieszyć się z wygranej 25:21.

W trzecią odsłonę ponownie lepiej weszli olsztynianie. AZS przez większą część rywalizacji prowadził, co nie zniechęciło Wojskowych do skutecznego odrabiania strat. Legioniści dopięli swego w końcówce seta i pomimo czerwonej kartki dla Igora Stelmaszczyka, wyszli na prowadzenie w całym spotkaniu 2:1.

Kolejna partia miała jednostronny przebieg. Podbudowani goście zagrali koncertowo, nie dając AZS-owi szans na podjęcie skutecznej walki. Czerwono-biało-zieloni zwyciężyli pewnie 25:17 i to oni mogli na koniec unieść ręce w geście zwycięstwa.

AZS UWM Olsztyn – Legia Warszawa 1:3 (25:20, 21:25, 22:25, 17:25)