2018-12-02 20:41:00

Siatkówka: Huragan – Legia 3:1

Autor: Dariusz Oleś Fot. Paweł Oleksiak
Legia Warszawa na mecz 10.kolejki wybrała się do Międzyrzeca Podlaskiego, gdzie zmierzyła się z miejscowym Huraganem. Spotkanie wygrała drużyna gospodarzy, która pozwoliła legionistom na ugranie jednego seta. Pierwsza wyjazdowa porażka w obecnym sezonie spowodowała, że legioniści spadli na trzecie miejsce w swojej grupie. Wojskowych wyprzedza BAS Białystok oraz AZS UWM Olsztyn.

Początek meczu ułożył się po myśli legionistów, którzy dzięki dobrej dyspozycji Artura Gromelskiego wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (6:4). Wojskowi nie potrafili jednak powiększyć swojej przewagi. Od połowy seta sytuacja zaczęła się zmieniać. Gospodarze najpierw doprowadzili do wyrównania (13:13), a w końcówce wyszli na prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej partii, którą wygrali 25:21.

Druga odsłona od samego początku była zaciętym i wyrównanym widowiskiem. Wynik do połowy seta oscylował wokół remisu. W drugiej części partii tempo podkręcili legioniści. Dobra zagrywka Kacpra Buczka pozwoliła odskoczyć ekipie trenera Daniela Kołodziejczyka na pięć punktów (19:14). Siatkarze Huraganu Międzyrzec nie poddali się i ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała się w decydujących fragmentach setach, kiedy doprowadzili do wyrównania (22:22). Na szczęście w porę zareagował szkoleniowiec warszawiaków i po przerwie to Wojskowi mogli cieszyć się ze zwycięstwa (25:23).

Trzecią partię lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy od początku mieli kilka punktów przewagi nad legionistami. Różnica pod koniec seta zaczęła się powiększać i przed kolejną przerwą dla gości, wynosiła cztery oczka (19:15). W końcówce siatkarze w koszulkach z „eLką” na piersi odrobili większość strat, jednak nie wystarczyło to do odniesienia zwycięstwa. Dzięki wygranej na przewagi (26:24) gospodarze wyszli na prowadzenie w meczu.

Kolejny set przebiegał podobnie jak wcześniejsza batalia. Drużyna prowadzona przez Łukasza Wasąga bardzo szybko wypracowała sobie zaliczkę (9:7), której nie oddała już do końca spotkania. Trener warszawiaków rotacją w składzie próbował zmienić obraz gry, lecz na nic się to zdało. Gospodarze wygrali czwartego seta 25:19, a to oznaczało, że trzy punkty zostały w Międzyrzecu Podlaskim.

KS MOSiR Huragan Międzyrzec Podlaski – Legia Warszawa 3:1 (25:21, 23:25, 26:24, 25:19)

Legia: Rosa, Obuchowicz, Stępień, Buczek, Gromelski, Godlewski oraz Tomczak (libero).