2018-11-24 22:54:00

Siatkówka: Huragan Wołomin - Legia Warszawa 0:3

Autor: Dominik Woźniak Fot. Paweł Oleksiak
W meczu 9.kolejki II ligi, Legia Warszawa wygrała z Huraganem Wołomin 3:0 i wciąż pozostaje niepokonana w meczach na wyjeździe. Legioniści zdominowali dużo słabszego rywala i pokazali, że będą liczyć się w walce o awans.

W pierwszym secie byliśmy świadkami bardzo wyrównanej walki. Żadna z drużyn nie chciała odpuścić, a zawodnicy zostawili mnóstwo zdrowia na boisku. Pierwsze słowo należało jednak do podopiecznych Daniela Kołodziejczyka. Świetnym blokiem popisał się Tomasz Morawski, który zaliczył znakomite spotkanie. Wyróżniającą się postacią w zespole gospodarzy był Jakub Skrajny. Dopiero po jego zejściu z boiska, goście byli w stanie wyjść na prowadzenie, które zostało utrzymane do końca seta (25:22). Początek drugiej partii to absolutna dominacja Wojskowych. Dzięki fantastycznej grze w bloku i udanym zagrywkom, Legia prowadziła aż siedmioma punktami. Niestety, chwila rozluźnienia doprowadziła do nerwowej końcówki, która skończyła się happy endem dla gości (25:22).

W trzecim secie zawodnicy Huraganu Wołomin pokazali, że nie poddadzą się bez walki. Kilkoma udanymi zagrywkami wyszli nawet na czteropunktowe prowadzenie. Przy wyniku 8:4 dla gospodarzy, trener Kołodziejczyk postanowił wziąć czas i zmotywować swoich zawodników. Dzięki świetnej grze Mateusza Pazgana goście odwrócili wynik ostatniego seta, kończąc tym samym rywalizację z ostatnią drużyną w tabeli. Punkt na wagę zwycięstwa zdobył wspomniany wcześniej Pazgan.

Huragan Wołomin – Legia Warszawa 0:3 (22:25, 22:25, 21:25)

Legia: Stępień, Buczek, Gromelski, Pazgan, Belczyk, Morawski, Tomczak (libero) – Stelpaszczyk, Szewczyk, Rosa, Obuchowicz, Grodzicki, Godlewski, Sumara