2017-10-18 15:35:00

Siatkówka: Huragan Wołomin - Legia Warszawa 3:2

Autor: Dariusz Oleś Fot. Anna Okolus
W miniony weekend siatkarze warszawskiej Legii zmierzyli się z zawodnikami Huraganu Wołomin w ramach 4. kolejki II ligi mężczyzn. Drużyna Huraganu okazała się niezwykle wymagającym rywalem i po bardzo emocjonującym spotkaniu oraz wielu zwrotach akcji, drużyną minimalnie lepszą byli gospodarze, którzy wygrali 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:21, 18:16).

Set otwierający spotkanie rozpoczęli lepiej gospodarze, którzy szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddali przez większość pierwszej partii. Legioniści co prawda w pewnym momencie doprowadzili do remisu, kiedy to po ataku Igora Stelmaszczyka na tablicy świetlnej pojawił się wynik 20:20, ale Huragan zachował więcej spokoju w samej końcówce i wygrał tego seta 25:23.

Druga partia to ponownie wyrównana pierwsza faza seta, po której to Wojskowi przejęli inicjatywę, co szybko znalazło odzwierciedlenie w wyniku spotkania. Po skutecznym ataku Mateusza Majcherka podopieczni Daniela Kołodziejczyka wyszli na pięciopunktowe prowadzenie (15:10). Niestety, w szeregi legionistów wkradło się rozluźnienie, co przełożyło się na serię niewymuszonych błędów. Na efekty takiej postawy nie trzeba było długo czekać. Gospodarze bardzo szybko zniwelowali przewagę gości, co doprowadziło do nerwowej końcówki. Na szczęście chłodniejsze głowy zachowali legioniści, którzy wygrywając seta 25:23, doprowadzili do wyrównania.

Trzecia odsłona tego spotkania, to kolejna wygrana partia siatkarzy Legii Warszawa, którzy przez większość seta kontrolowali to, co dzieje się na parkiecie. W końcówce co prawda Huragan wyszedł na prowadzenie, ale po skutecznych akcjach Mariusza Godlewskiego oraz Tomasza Belczyka wszystko wróciło do normy i przed decydującymi o losach seta piłkami to legioniści byli bliżej wygranej (21:19). Ostatecznie siatkarze Legii spokojnie rozegrali ostatnie piłki tej partii i zwyciężyli 25:22.

Czwarty set od początku ułożył się nie po myśli legionistów. Huragan uzyskał bardzo szybko bezpieczną przewagę, której nie roztrwonił już do końca tej partii. Pomimo, że Wojskowi próbowali gonić wynik, gospodarze pewnie wygrali tego seta 25:21, doprowadzając do tie-breaku.

Decydujący o losach meczu piąty set zaczął się nerwowo w obu drużynach, które zdobywały punkty głównie dzięki słabej zagrywce przeciwnika. Szybciej grę uspokoili jednak gospodarze, którzy wyszli na prowadzenie 6:3, a na przerwę związaną ze zmianą stron schodzili z czteropunktową przewagą (8:4). Po zmianie Wojskowi szybko doprowadzili do wyrównania (10:10). Końcówka meczu to już prawdziwy thriller, który zafundowali kibicom, zawodnicy obu drużyn. Legioniści mieli dwie piłki meczowe przy stanie 15:14 oraz 16:15 jednak w obu akcjach zabrakło chłodnej głowy albo przy serwisie, albo przy wykończeniu rozegrania. Ostatecznie mecz wygrała drużyna gospodarzy, która w ostatniej akcji meczu postawiła blok, który dał im upragnione zwycięstwo.

Na rehabilitację przyjdzie czas już za tydzień, 21 października o godz. 17., kiedy to Legia we własnej hali przy ul. Niegocińskiej 2 podejmie UMKS MOS Wolę Warszawa. Czas na kolejną walkę, zwycięstwo, a na końcu... awans!

4. kolejka 2017/2018, Wołomin, 14 października, godz. 19.

Huragan Wołomin - Legia Warszawa 3:2 (25:23, 23:25, 22:25, 25:21, 18:16)

Legia: 1. Świerżewski, 2. Rosa, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 5. Stelmaszczyk, 9. Majcherek - 8. P.Bujniak (L) oraz rezerwowi: 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 12. Belczyk, 14. Sęk, 17. Słowiński (L)

Trener: Daniel Kołodziejczyk