2018-12-08 19:00:00

Siatkówka: Legia pokonała Czołg 3:0

Autor: Dariusz Oleś Fot. Paweł Oleksiak
Legia Warszawa efektownie uczciła 100. mecz od momentu reaktywacji sekcji. Po dwóch dobrych i rewelacyjnym trzecim secie legioniści wygrali z akademikami 3:0. Zwycięstwo w derbowej potyczce umocniło zespół trenera Daniela Kołodziejczyka w górnej części ligowej tabeli. Liderem jednak jest w dalszym ciągu BAS Białystok, do którego Wojskowi tracą dwa punkty.

Mecz derbowy, w którym Legia Warszawa podejmowała Czołg AZS UW, rozpoczął się od miłej uroczystości. Z okazji 100. meczu od reaktywowania sekcji, symboliczną pamiątkę wręczono Mariuszowi Godlewskiemu, Danielowi Rosie oraz Kamilowi Szewczykowi. Wymieni siatkarze, reprezentują barwy ośmiokrotnego mistrza Polski od początku trzecich narodzin klubu.

Derbową konfrontację z przytupem rozpoczęli gospodarze. Skuteczni w ataku Godlewski i Igor Stelmaszczyk oraz efektownie blokujący zapędy rywala Rosa wyprowadzili Legię na sześciopunktową przewagę (7:1). Wojskowi bezpieczną przewagę utrzymywali przez większość spotkania. Jednym fragmentem gry, gdzie akademicy zbliżyli się do legionistów, była środkowa część seta, kiedy dobra postawa Jakuba Pastuszki, Macieja Ignatowskiego i Artura Kubła zaowocowała zbliżeniem się do rywala na różnicę jednego punktu (14:15). To jednak wszystko, na co było stać AZS w tej odsłonie. Po czasie wziętym przez trenera Daniela Kołodziejczyka gospodarze odskoczyli na kilka punktów i prowadzenia nie oddali do końca seta. Ostatni punkt w tej części meczu zdobył, rozgrywający dobre zawody Godlewski, a Legia wygrała 25:21.

Druga partia początkowo należała do legionistów. Ponownie dobrze pod siatką prezentował się Godlewski a wtórujący mu Mateusz Pazgan i Szewczyk dali legionistom trzy oczka przewagi (5:2). Ekipa trenera Macieja Kosmola jednak się nie poddała i chwilę później, po atakach Grzegorza Kurka i Adama Pempiaka był już remis. Wyrównana walka na siatce trwała do połowy seta, kiedy to gra AZS-u kompletnie się rozsypała. Goście przy dwóch kolejnych ustawieniach popełnili serię niewymuszonych błędów, dzięki którym przewaga z akcji na akcję była coraz wyraźniejsza (19:13). Ostatecznie, po efektownym bloku gospodarze wygrali 25:20.

Trzeci set to koncertowa gra Wojskowych, którym wychodziło prawie wszystko. Do punktującego Godlewskiego dołączył Artur Gromelski i Kacper Buczek. Przy stanie 10:3 dla gospodarzy, szkoleniowiec gości wziął czas, ale w tym momencie wiadomo było, że nic nieoczekiwanego w meczu zdarzyć się nie może. Po przerwie legioniści nie zwolnili tempa i bardzo szybko doprowadzili do zakończenia meczu. Autorem ostatniego punktu w meczu był Gromelski, który ustalił wynik ostatniej partii na 25:11.

Zadowolenia z szybkiego i efektownego zwycięstwa nie krył szkoleniowiec Legii Warszawa. - Jestem zadowolony z przebiegu meczu, który kontrolowaliśmy od pierwszej piłki. Szkoda trochę błędów w dwóch pierwszych partiach, gdzie prowadzenie mogło być dużo wyższe. Ostatni set został natomiast rozegrany koncertowo, gdzie nie licząc kilku zepsutych zagrywek, nie popełniliśmy praktycznie żadnych błędów. Postawa zawodników na pewno nastraja pozytywnie przed następnym, bardzo ciężkim, meczem z BAS-em Białystok – skomentował spotkanie trener Daniel Kołodziejczyk. - Podobała mi się dzisiaj gra naszego kapitana, Mariusza Godlewskiego, który był skuteczny w ataku i na zagrywce. Do tego doszła dobra gra na bloku i w przyjęciu, więc jestem bardzo zadowolony z jego postawy na parkiecie i liczę, że powtórzy to za tydzień – dodał szkoleniowiec.

Legia Warszawa - Czołg AZS UW 3:0 (25:21, 25:20, 25:11)

Legia: Rosa, Stelmaszczyk, Szewczyk, Pazgan, Godlewski, Morawski oraz Sumara (libero), Buczek, Gromelski, Tomczak, Obuchowicz, Grodzicki, Belczyk, Stępień