vs KuPS Kuopio

2019-03-09 20:07:00

Siatkówka: Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:0

Autor: Dariusz Oleś Fot. Paweł Oleksiak
Siatkarze Legii Warszawa wygrali pierwszą derbową potyczkę w drugiej rundzie play-off 3:0. Poza ostatnim setem o zwycięstwo z KS Metro nie było wcale tak łatwo, jakby wskazywał na to wynik. Drużyna trenera Daniela Kołodziejczyka musiała mocno zapracować na to, by triumfować na otwarcie. Jutro mecz numer dwa, który również zostanie rozegrany w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A. Początek spotkania zaplanowany jest na godzinę 18:30.

Początek meczu to wyrównana walka pod siatką, gdzie obie drużyny solidarnie wygrywały swoje akcje. Sytuacja zmieniła się przy wyniku 5:5. W tym momencie legioniści w jednym ustawieniu zdobyli pięć punktów (10:5). Dobrze w tym okresie gry prezentował się Igor Stelmaszczyk w ataku oraz Maciej Stępień w grze blokiem. W drugiej części seta, podopieczni trenera Wojciecha Szczuckiego zaczęli odrabiać straty w efekcie czego, bardzo szybko na tablicy wyników pojawił się remis (15:15). Po czasie wziętym przez trenera Daniela Kołodziejczaka Wojskowi wrócili jednak na właściwe tory. Najpierw Tomasz Obuchowicz zdobył punkt zagrywką, a następnie skutecznie zapunktował Stelmaszczyk i legioniści odskoczyli na trzy oczka (18:15). Prowadzenie ponownie zostało bardzo szybko roztrwonione, między innymi dzięki dobrej zagrywce Pawła Mikołajczaka i do końca seta trwała zażarta walka o zwycięstwo. Te po trzech piłkach setowych padło łupem gospodarzy, którzy po ataku Stelmaszczyka wygrali 27:25.

Druga partia zaczęła się od dwóch efektownych bloków Macieja Stępnia, ale błyskawicznie zdobyte trzypunktowe prowadzenie (3:0) równie szybko zostało stracone (4:5). W kolejnych akcjach dwukrotnie pomylił się Mateusz Pazgan i tym razem Metro uzyskało nieznaczną przewagę (8:5). Przyjezdni jeszcze dwukrotnie obejmowali kilkupunkowe prowadzenie, ale od połowy seta czerwono-biało-zieloni byli nie do zatrzymania. Punkty blokiem Tomasza Belczyka i Stelmaszczyka, nieprzyjemna zagrywka Mariusza Godlewskiego i ataki Pazgana bardzo szybko wyprowadziły drużynę na przewagę, której nie oddali do końca, zwyciężając 25:21.

Trzeci set to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodarzy. Cała drużyna grała mądrze w obronie i skutecznie w ataku, dzięki czemu w połowie partii zawodnicy w koszulkach z „eLką” na piersi mieli cztery punkty przewagi (12:8). W kolejnych wymianach ośmiokrotny mistrz Polski był bezwzględny na rozbitego rywala, czego efektem była jeszcze większa różnica na tablicy wyników (20:13). Ostatecznie legioniści wygrali 25:15 i całe spotkanie 3:0.

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:0 (27:25, 25:21, 25:15)

Legia: Obuchowicz, Stępień, Stelmaszczyk, Pazgan, Belczyk, Godlewski oraz Tomczak (libero), Gromelski, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk, Rosa, Buczek, Sumara

Stan rywalizacji: 1:0