2019-03-11 09:30:00

Siatkówka: Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2

Autor: Dariusz Oleś Fot. Anna Okolus Źródło: siatkowka.legia.com
W drugim derbowym spotkaniu rozgrywanego, w ramach drugiej rundy play-off, Legia Warszawa ponownie okazała się lepsza od warszawskiego Metra. Tym razem podopieczni trenera Daniela Kołodziejczyka, po zaciętym meczu, wygrali 3:2. Drugie zwycięstwo legionistów oznacza, że do awansu do turnieju półfinałowego potrzebna jest jedna wygrana. O nią Wojskowi powalczą na parkiecie rywala. Pierwszy mecz rozegrany zostanie 23 marca.

Początek niedzielnego spotkania to kontynuacja bardzo dobrej gry gospodarzy. Legioniści w pierwszej części seta umiejętnie czytali grę rywala, który na pierwszą przerwę, wziętą na prośbę trenera Wojciecha Szczuckiego, schodził z czteropunktową stratą. Goście po wznowieniu gry ruszyli w pościg za przeciwnikiem, ale tylko przez chwilę udało złapać się kontakt z Wojskowymi (8:7). W drugiej części gry drużyna trenera Daniela Kołodziejczyka wróciła na właściwe tory i to ona od wyniku 14:12 ponownie zaczęła budować swoją przewagę, której nie roztrwoniła do końca pierwszej części meczu, wygrywając 25:21.

Drugi odcinek niedzielnej potyczki miał zacięty przebieg. Od pierwszych piłek wynik oscylował wokół remisu lub na niewielkie prowadzenie wychodziło Metro (3:2, 9:8). Czerwono-biało-zieloni na pierwsze prowadzenie wyszli w połowie seta (12:11), ale niestety to wszystko, na co było stać gospodarzy w tej części meczu. W drugiej fazie ekipa z Ursynowa zdobyła kilka punktów w jednym ustawieniu i to ona zwyciężyła, podobnie jak wcześniej legioniści, 25:21.

W kolejnym secie Wojskowi kontrolowali grę od pierwszych piłek. Początkowo przewaga ośmiokrotnego mistrza Polski była nikła, ale z biegiem czasu dobra postawa miała odzwierciedlenie w wyniku. Ten zaczął oddawać to, co działo się na parkiecie w drugiej połowie partii, kiedy to przewaga gospodarzy urosła do pięciu oczek (17:12, 20:15). Taką różnicą zakończyła się rywalizacja w trzeciej odsłonie, którą wygrali legioniści 25:19.

Czwarta część meczu to ponownie wyrównana gra pod siatką. Wynik na pograniczu remisu utrzymywał się przez większość seta, ale w końcówce goście zdołali wypracować sobie nieznaczną przewagę. Metro prowadziło 20:18 i 22:20, ale w tym momencie kapitalnie blokiem zagrał Mateusz Pazgan i na tablicy wyników, ponownie, pojawił się remis (22:22). Niestety w końcówce w bitwie na przewagi lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrywając 26:24, doprowadzili do tie-breaku.

Decydujący set lepiej rozpoczęli Wojskowi, którzy bardzo szybko objęli prowadzenie - najpierw 2:0, a następnie 4:1, jednak chwila dekoncentracji spowodowała, że Metro błyskawicznie odrobiło straty (4:4). Od tego momentu rozpoczęła się wyrównana walka, a wynik przez większość tie-breaku był sprawą otwartą. Na szczęście w końcówce ważne punkty zdobył Maciej Stępień i przed decydującym fragmentem legioniści objęli trzypunktowe prowadzenie (11:8). W nim zimną krew zachował miedzy innymi Igor Stelmaszczyk, a to oznaczało, że legioniści ponownie mogli cieszyć się z derbowej wygranej.

Legia Warszawa – KS Metro Warszawa 3:2 (25:21, 21:25, 25:19, 24:26, 16:14)

Legia: Obuchowicz, Stępień, Stelmaszczyk, Pazgan, Belczyk, Godlewski oraz Tomczak (libero), Gromelski, Graczyk, Grodzicki, Szewczyk, Rosa, Buczek, Sumara

Stan rywalizacji: 2:0