Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-09-30 20:54:00
Newsletter

Siatkówka: Legia Warszawa - Lesan Halinów 3:1

Autor: Paweł Filipowicz, JP Fot. Magdalena Jacko
Siatkarze Legii wygrywają na inaugurację sezonu przed własną publicznością z Lesanem Halinów 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:21). Po pierwszym, dość łatwo wygranym secie, legioniści musieli trochę się ''zmęczyć'', aby zdobyć komplet punktów. Podopieczni Daniela Kołodziejczyka stanęli na wysokości zadania i mimo porażki w drugim secie zdołali zainkasować trzy punkty!

Początek spotkania to była gra błędów. Po skutecznych atakach Halinowa, rywale wyszli na jedyne prowadzenie w tym secie. Dalsza część seta, to pokaz mocy Legii. Skutecznie w tej części gry prezentowali się Piotr Świerżewski w bloku i Mateusz Majcherek w ataku. Po bardzo dobrej grze legionistów wygrywamy 25:15. Drugi set gry zaczął się grą punkt za punkt do stanu po 12. Wówczas nasi siatkarze stanęli, co skutecznie wykorzystali zawodnicy Lesanu wychodząc na prowadzenie (16:20). Dobra zmiana Mateusza Hesa dała nam więcej spokoju w grze, lecz niestety przewaga gości nie topniała, a partia skończyła się  wynikiem 22:25.

 

Trzeci set, tak jak i poprzednie, rozpoczął się od bardzo wyrównanej gry. Bardzo dobrze spisywał się Paweł Kaczorowski, który wyprowadził Legię na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Dalsza część seta to popis gry ze środka Daniela Rosy. Jego ataki doprowadziły do stanu 22:16. Set zakończył skutecznym blokiem Świerżewski (25:20). Ostatnia odsłona meczu, to dominacja naszej drużyny. Legioniści utrzymując kilku punktową przewagę, kontrolowali przebieg spotkania. Atak Igora Stelmaszczyka dał nam piłkę meczową (24:17). Zawodnicy z Halinowa dopiero jakby w tym momencie obudzili się z letargu. Udało im się odrobić aż cztery punkty, ale set zakończył się naszą wygraną 25:21. 

 

Przez całe spotkanie kibice na trybunach głośno dopingowali naszą drużynę, co motywowało zawodników do jeszcze lepszej gry. Po meczu legioniści wspólnie z kibicami cieszyli się z pierwszej wygranej w sezonie. Za tydzień gramy mecz w Augustowie, ale już dziś pragniemy Was zaprosić na mecz z Czołgiem AZS UW Warszawa, który odbędzie się 11 października - bądźcie z nami.

„Cieszy wygrana 3:1, chociaż ten set stracony pozostawia trochę niedosytu. Tak, naprawdę zagraliśmy dobrze, a nawet bardzo dobrze, tylko pierwszego seta. W każdym kolejnym pojawiły się mankamenty, które powodowały, że nawiązaliśmy równorzędną walkę z drużyna z Halinowa, a mogliśmy rozstrzygnąć to spokojnie, na 3:0. Wszystkie pozostałe sety powinny wyglądać jak ten pierwszy. Zwycięstwo jednak cieszy i z wiarą czekamy na kolejny mecz z Augustowem” - powiedział po meczu trener Legii Daniel Kołodziejczyk.

 

II liga: Legia Warszawa - Lesan Halinów 3:1 (25:15, 22:25, 25:20, 25:21)

 

LEGIA WARSZAWA: 1. Świerżewski, 2. Rosa, 4. Stępień, 5 Stelmaszczyk, 9. Majcherek, 3. Kaczorowski - 8. Bujniak (L)

 

Rezerwowi: 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 12. Belczyk, 17. Słowiński (L)

 

LESAN HALINÓW: 3. Bartnik, 5. Burczak, 9. Morawski, 10. Grot, 11. Jadacki, 13. Włostowski - 8. Ostaszewski (L)

 

Rezerwowi: 1. Mulik, 2. Wielogórski, 12. Guła, 14. Gawryś, 15. Pawłowski, 7. Kurek (L)


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Marcin Płowicz
Marcin Płowicz
Podpułkownik
2017-10-01 20:46:36
Brawo Legia. Brawo siatkarze.

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 229
PLN
Cena 299
PLN
Cena 99
PLN