Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-04-25 00:10:00
Newsletter

Siatkówka: Legia Warszawa – LUK Politechnika Lublin 1:3

Autor: Dariusz Oleś Fot. Paweł Oleksiak
W pierwszym meczu grupy A, turnieju finałowego o awans do I ligi, Legia Warszawa zmierzyła się z LUK Politechniką Lublin. Po czterosetowej batalii lepsi okazali się akademicy, którzy w hali w Strzelcach Opolskich wygrali 3:1. Legioniści, aby marzyć o awansie do finałowej grupy, muszą jutro przekonująco zwyciężyć BAS Białystok. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 17:00.

Pierwszy set od początku nie ułożył się po myśli legionistów. Lublinianie bardzo szybko uzyskali trzy punkty przewagi (7:4). Prowadzenie napędziło akademików do kolejnych ataków co w efekcie, po punktach Tomasza Kusiora przełożyło się na jeszcze większą przewagę punktową (16:10). Warszawianie próbowali niwelować różnicę, ale blok Macieja Stępnia i Daniela Rosy to było za mało. LUK cały czas kontrolował to, co dzieje się na parkiecie, co ostatecznie przełożyło się na zwycięstwo w pierwszym secie 25:20.

 

Druga partia była już bardziej wyrównanym widowiskiem. Wojskowi poprawili przyjęcie, dzięki czemu ekipa z województwa lubelskiego nie miała już tylu okazji do punktowania z kontry. Wynik przez większość seta był na styku, ale to LUK od czasu do czasu odskakiwał na dwa punkty. Sytuacja zmieniła się w końcówce. Najpierw piłkę w siatkę posłał Kusior, a następnie punkty zdobyli Tomasz Belczyk i Rosa, dzięki czemu nasza drużyna odskoczyła na trzy oczka (21:18). Prowadzenia wywalczonego w końcówce, ekipa Daniela Kołodziejczyka już nie oddała, doprowadzając do remisu w całym spotkaniu.

 

W kolejnej odsłonie tylko początkowe fragmenty gry były wyrównanym widowiskiem. Przy wyniku 7:7, drużyna trenera Maciej Kołodziejczyka podkręciła tempo, co sprawiło wiele kłopotów naszej drużynie. Legioniści nie potrafili znaleźć recepty przede wszystkim na skuteczne ataki z prawego skrzydła przeciwnika. Przez nie przechodziło większość punktowych akcji. Od połowy seta akademicy systematycznie powiększali swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła osiem punktów (25:17).

 

Czwarty set lepiej rozpoczęli legioniści, którzy wyszli na minimalną przewagę (7:5, 10:8). Od połowy partii do głosu zaczęli dochodzić lublinianie. Rywal najpierw doprowadził do remisu (12:12), a następnie odjechał warszawiakom na kilka punktów (18:16). W tym okresie fenomenalnie grał Rafał Cabaj, który wybronił kilka bardzo trudnych piłek. W końcówce LUK — z niewielkimi problemami — utrzymał wypracowaną przewagę, a to oznaczało, że z pierwszej wygranej w imprezie finałowej cieszyli się siatkarze Politechniki.

 

Legia Warszawa – LUK Politechnika Lublin 1:3 (20:25, 25:23, 17:25, 23:25)

 

Legia: Rosa, Stępień, Stelmaszczyk, Grodzicki, Pazgan, Belczyk oraz Tomczak (libero), Gromelski, Godlewski, Buczek, Graczyk, Szewczyk, Sumara, Obuchowicz


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN