vs Lechia Gdańsk

2019-03-07 10:20:00

Siatkówka: Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1

Autor: Dariusz Oleś Fot. Anna Okolus
Siatkarze Legii Warszawa zwyciężyli w piątym meczu pierwszej rundy play-off z Centrum Augustów 3:1. Wygrana oznacza, że to Wojskowi awansowali do drugiej fazy eliminacyjnej. W niej na legionistów czeka już KS Metro Warszawa, które swoją rywalizację zakończyło w niedzielę. Pierwsze dwa mecze derbowe zostaną rozegrane w hali przy ulicy Niegocińskiej 2A - 9 i 10 marca.

Do środowego, decydującego o awansie spotkania, siatkarze Legii Warszawa przystąpili w bojowych nastrojach. Te bardzo szybko przełożyły się na wydarzenia pod siatką. Poza pierwszymi kilkoma wymianami ekipa Daniela Kołodziejczyka zdominowała rywala, z akcji na akcję powiększając przewagę. 9:6, 13:6, 17:7 w takim tempie Wojskowi uciekali przeciwnikami. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:15, a największe brawa należały się Mateuszowi Pazganowi, który brylował w ataku oraz na zagrywce.

Drugi set to niestety zupełnie inne oblicze warszawiaków. Goście wygrali cztery pierwsze piłki (4:0), dzięki którym nabrali wiatru w żagle. Tym razem to UKS był drużyną dojrzalszą, co sprawiło że przewaga w pewnym momencie wzrosła do 10. punktów. W końcówce Wojskowi zmniejszyli różnicę punktową, ale nie wystarczyło to do odrobienia strat i tym razem zespół z Podlasia mogła cieszyć się z wygranej 25:17.

Kolejna odsłona nie przyniosła, aż tak jednostronnego widowiska, lecz nie przeszkodziło to czerwono-biało-zielonym na uzyskanie nieznacznego prowadzenia w pierwszej części seta (9:6). Minimalna przewaga utrzymywała się przez dłuższy okres gry, jednak w końcówce rywal dogonił legionistów (21:21). Na szczęście ostatnie akcje to popisowa gra Wojskowych w obronie oraz ataku, dzięki czemu drugi raz w spotkaniu wyszli na prowadzenie.

Czwarty set, do którego goście przystąpili z nożem na gardle to wyrównana walka punkt za punkt. Do połowy seta, żadna z drużyn nie potrafiła uzyskać bezpiecznej przewagi, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Dopiero w drugiej części gry legioniści wyszli na dwupunktowe prowadzenie (14:12). Chwilę później przewaga urosła do czterech punktów (18:14) i gdy wydawało się, że wygrana jest bardzo blisko, przewaga została roztrwoniona w jednym ustawieniu (20:19). Na szczęście końcówka ponownie należała do warszawiaków i ostatecznie to oni mogli cieszyć się z upragnionego awansu.

Sobotnie (9 marca) spotkanie Legii z Metrem w kolejnej rundzie zaplanowano na godzinę 18:00, niedzielne (10 marca) zaś na 18:30. Obydwa mecze odbędą się w hali przy Niegocińskiej 2a. Bilety kosztują 5 zł (ulgowe) oraz 10 zł (normalne).

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:1 (25:15, 17:25, 25:22, 25:22)

Legia: Obuchowicz, Stępień, Buczek, Grodzicki, Pazgan, Belczyk oraz Tomczak (libero), Rosa, Szewczyk, Gromelski, Godlewski, Stelmaszczyk, Sumara, Graczyk

Stan rywalizacji: 3:2