2018-01-18 10:38:00

Siatkówka: MOS Wola Warszawa – Legia Warszawa 1:3

Autor: BryMar Fot. Anna Okolus Źródło: siatkowka.legia.com
W kolejnych derbach Warszawy siatkarze Legii wygrali na wyjeździe z zespołem MOS Wola Warszawa 3:1 (25:16, 25:13, 22:25, 25:23) i dopisali sobie kolejne trzy punkty w ligowej tabeli. Było to piąte spotkanie derbowe w tym sezonie i piąte zwycięstwo nad stołecznymi drużynami.

Dość nietypowo, bo w środku tygodnia, rozegrana została 16. kolejka spotkań II ligi. Jest to niezbyt korzystny termin, szczególnie w kontekście drużyn na tym poziomie rozgrywek, gdzie zawodnicy nie są w stanie utrzymać się tylko z gry w siatkówkę. No, ale jak każą grać, to legioniści grają. I to jak! Nie zważając na termin Wojskowi przystąpili do spotkania w pełnym składzie i zmotywowani, aby po zakończeniu tak prestiżowego spotkania to oni mogli dopisać sobie trzy punkty. Spotkanie rozgrywane na Woli przyciągnęło sporą liczbę kibiców, w tym także wierną grupę kibiców Legii, którzy dopingowali swoich zawodników przez całe spotkanie.

Potyczkę lepiej rozpoczęli legioniści, którzy dość szybko wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (7:4), które sukcesywnie powiększali (18:12). Prezentowali się dużo lepiej od zawodników MOS-u, żwawiej się poruszali i wykazali się większą skutecznością, szczególnie za sprawą Mateusza Majcherka i Pawła Kaczorowskiego. Gospodarze nie potrafili sobie poradzić z grą gości, w wyniku czego trener Wójcik dokonał aż pięciu zmian w składzie. Na niewiele jednak to się zdało i pierwszego seta wygrali zdecydowanie legioniści 25:16.

Drugi set, to jeszcze większa dominacja siatkarzy Legii Warszawa. Skutecznie punktowali Paweł Sęk i ponownie Kaczorowski, a na środku siatki dobrze spisywał się Piotr Świerżewski. Trener Kołodziejczyk widząc, że nikt im już nie zabierze wygranej w tej partii, wprowadził na parkiet rezerwowych: Igora Stelmaszczyka, Mateusza Hesa, Kamila Szewczyka oraz Mariusza Godlewskiego. W końcówce dzieła zniszczenia dokończyli Wojskowi, którzy wygrali seta 25:13.

W trzecim secie obudzili się gospodarze, którzy od początku tej partii byli mocno zmotywowani, aby wyrwać jeszcze jakieś punkty rywalom. Początek był bardzo wyrównany, a gra toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 11:9 dla MOS-u. Wówczas w grze legionistów coś się zacięło i stracili cztery punkty w jednym ustawieniu. Pomimo szalonej pogoni w końcówce tego seta, wypracowana przewaga zawodników z Woli utrzymała się już do końca, wygrywając 25:22.

Najbardziej wyrównanym setem był czwarty, który miał zdecydować o tym, czy legioniści wyjadą z Woli z trzema, dwoma czy jednym punktem. Gospodarze nie chcieli łatwo oddać pełnej puli punktów i to oni od początku tej partii osiągnęli niewielką przewagę (7:4). Gra w dalszej części toczyła się praktycznie punkt za punkt, a końcówka seta zapowiadała się bardzo emocjonująco, szczególnie że legioniści doprowadzili do remisu 21:21. Końcówka należała do zawodników Legii, którzy lepiej poradzili sobie z nerwami, a skuteczny atak Sęka zakończył czwartego seta wygraną 25:23. Po ostatniej piłce siatkarze Legii cieszyli się wspólnie na środku boiska ze zdobycia trzech punktów, a na koniec tradycyjnie podziękowali kibicom za ich głośny i ciągły doping.

Zwycięstwo z MOS-em było trzecim zwycięstwem za trzy punkty odniesionym w 2018 roku. Weryfikacja formy przyjdzie już w najbliższą niedzielę, 21 stycznia, o godz. 17., kiedy na ulicę Niegocińską przyjedzie wicelider tabeli - Energa Net Ostrołęka. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich kibiców na to spotkanie!

MOS Wola Warszawa - Legia Warszawa 1:3 (16:25, 13:25, 25:22, 23:25)

Legia Warszawa: 1. Świerżewski, 3. Kaczorowski, 4. Stępień, 9. Majcherek, 12. Belczyk, 14. Sęk - 8. Bujniak (L) oraz rezerwowi: 2. Rosa,  5. Stelmaszczyk, 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 17. Słowiński (L)

Trener: Daniel Kołodziejczyk