vs Raków Częstochowa

2018-12-23 14:38:00

Siatkówka: Zwycięstwo 3:0 na zakończenie siatkarskiego roku 2018

Autor: Michał Trybusz Fot. Paweł Oleksiak
Wspaniały prezent świąteczny sprawili swoim kibicom siatkarze Legii Warszawa. Po szybkim, dobrym meczu, Wojskowi pokonali UKS Centrum Augustów 3:0 i umocnili się na drugim miejscu w tabeli grupy drugiej II ligi.

Legioniści od samego początku przejęli inicjatywę. Dominowali nad rywalami w ataku, co chwilę posyłając zabójcze uderzenia na drugą stronę siatki. Pokazali również „pazur” w polu serwisowym. Goście mieli spore problemy w przyjęciu, co skutkowało łatwo zdobywanymi punktami przez podopiecznych Daniela Kołodziejczyka.

Po pierwszych dwóch partiach wygranych odpowiednio do 18 i 12, najwięcej emocji dostarczył set trzeci. Legioniści zaczęli popełniać większą liczbę błędów, co spowodowało grę punkt za punkt, aż do końcówki seta. Piąty bieg jaki włączyli wtedy gospodarze, sprawił, że ostatecznie set zakończył się zwycięstwem do 22. Nasi zawodnicy mogli wtedy rozpocząć świętowanie.

Siatkarska Legia kończy rok 2018 na drugim miejscu w tabeli grupy II. Wojskowi umocnili swoją pozycję – mają cztery punkty przewagi nad AZS UWM Olsztyn. Drużyna z Warmii przegrała w tej kolejce na własnym boisku 0:3 z liderem – BAS-em Białystok. Następna kolejka została zaplanowana na 5 stycznia. Wtedy nasi zawodnicy pauzują. Kluczowe z punktu widzenia końcowego układu tabeli jest mecz, który nasz zespół rozegra 13 stycznia w Olsztynie.

Legia Warszawa – UKS Centrum Augustów 3:0 (25:18, 25:12, 25:22)

Legia: Obuchowicz, Stelmaszczyk, Grodzicki, Szewczyk, Belczyk, Godlewski oraz Tomczak (l), Stępień, Buczek, Gromelski, Rosa, Pazgan, Sumara (l)