2017-10-12 21:50:00

Siatkówka: Zwycięstwo Legii Warszawa z Czołgiem AZS UW (3:2)

Autor: BryMar, JP Fot. Magdalena Jacko
W spotkaniu 3. kolejki II ligi siatkarze Legii Warszawa pokonali zawodników Czołgu AZS Uniwersytet Warszawski 3:2 (17:25, 25:15, 24:26, 25:19, 15:7). W Derbach Warszawy lepsi okazali się legioniści, jednak nie udało im się wywalczyć kompletu punktów. Pomimo to, zdobyte dwa punkty należy szanować.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy dość nieoczekiwanie odskoczyli na cztery punkty przy stanie 5:9. Gra legionistom się nie układała i goście, grający w strojach moro, zwiększali stopniowo swoją przewagę. Skuteczne ataki Daniela Rosy oraz Igora Stelmaszczyka zbliżyły legionistów tylko na chwilę na odległość trzech „oczek”. Więcej punktów odrobić się nie udało i pomimo dobrej gry na środku Piotra Świerżewskiego, to goście wygrali tego seta do 17.

Podrażnieni przegraną w pierwszym secie przed własną publicznością siatkarze Legii wyszli na drugą część spotkania w bardzo bojowych nastrojach. Po trzypunktowych seriach zdobywanych kolejno przez Stelmaszczyka, Mateusza Majcherka i kapitana Mariusza Godlewskiego, gospodarze wyszli na prowadzenie 13:5. Dobra gra legionistów w tej partii pozwoliła odskoczyć rywalom na 10 punktów przewagi przy stanie 17:7. Trzy punkty zdobyte w końcówce seta przez Stelmaszczyka oraz sprytny atak rozgrywającego Macieja Stępnia, dał legionistom wygraną do 15 i doprowadzenie do remisu 1:1.

Trzeci set to praktycznie powtórka początku pierwszego. Pomimo dobrej gry Stelmaszczyka, to goście uzyskali czteropunktowe prowadzenie 12:8. Dobra gra doświadczonych - Godlewskiego i Świerżewskiego - pozwoliła doprowadzić do remisu 17:17. Końcówka treciego seta była bardzo emocjonująca. Punkt gości, szybka odpowiedź gospodarzy, głównie Stelmaszczyka. I gdy wydawać by się mogło, że to legioniści lepiej czują się w końcówkach, co pokazał wygrany set 37:35 w poprzedniej kolejce z Centrum Augustów, to jednak zawodnicy Czołgu AZS wygrali tę partię 26:24.

Wygrywana gości w czwartym secie kończyła spotkanie. Nie chcieli dopuścić do tego legioniści, którzy ponownie rozpoczęli walkę od pierwszych minut. W tym secie zdobywanie punktów rozłożyło się na wielu zawodników - Stelmaszczyk, Tomasz Belczyk, Godlewski, Majcherek czy blokujący Świerżewski. Gospodarze szybko uzyskali znaczną przewagę 13:7, której nie oddali do końca. Skuteczny atak Godlewskiego zakończył czwarty set wygraną legionistów 25:19.

Zwycięzcę tego pojedynku wyłonić musiał więc tie-break. Początek, to gra punkt za punkt z niewielką przewagą legionistów, którzy pierwszą część kończą prowadzenie 8:6. Zmiana stron podziałała bardzo destrukcyjnie na zawodników gości, którzy w drugiej części tie-breaka zdobyli tylko jeden punkt. Po bardzo dobrej końcówce w wykonaniu Majcherka dwa punkty po Derbach Warszawy dopisują sobie legioniści.

Dwa punkty zdobyte należy szanować, pomimo, że to legioniści byli faworytem. Ale jak dobrze wiemy spotkania derbowe rządzą się swoimi prawami. Jak można ocenić grę legionistów? Zespół potrzebuje jeszcze dużo pracy, głównie nad zgraniem się zawodników. Nie zależnie czy to w siatkówce, koszykówce czy w piłce nożnej, jeżeli blisko 70% podstawowego składu to nowi zawodnicy, to potrzeba czasu aby maszyna mogła ruszyć. Oby nie trwało to jednak zbyt długo.

Już w najbliższą sobotę, 14 października, w ramach 4. kolejki spotkań siatkarze warszawskiej Legii zmierzą się w Wołominie, z miejscowym MUKS Huragan. Spotkania obu drużyn zawsze należą do meczów walki i ciężko jest jednoznacznie wskazać faworyta. My wierzymy, że będzie to Legia Warszawa!

3. kolejka 2017/2018, Warszawa, 11 października, godz. 19.45

Legia Warszawa - Czołg AZS Uniwersytet Warszawski 3:2 (17:25, 25:15, 24:26, 25:19, 15:7)

LEGIA: 1. Świerżewski, 2. Rosa, 4. Stępień, 5 Stelmaszczyk, 9. Majcherek, 3. Kaczorowski - 8. Bujniak (L)

Rezerwowi: 6. Hes, 7. Staniszewski, 10. Szewczyk, 13. Godlewski, 12. Belczyk, 14. Sęk, 17. Słowiński (L)

Trener: Daniel Kołodziejczyk