vs Cracovia

2013-04-21 12:00:00

Statystyki meczu Legia - Pogoń

Autor: E. Kamiński, fot. M. Kostrzewa
W sobotę piłkarze Legii pokonali na Pepsi Arenie Pogoń Szczecin 3:1. Statystyki wskazują na przewagę lidera Ekstraklasy, który odniósł zasłużone zwycięstwo.

Drużyna Jana Urbana oddała 13 strzałów na bramkę strzeżoną przez Radosława Janukiewicza. Sześć z nich było celnych. Warto dodać, że po przerwie legioniści zaprezentowali rewelacyjną skuteczność, ponieważ trzy uderzenia zmierzające w kierunku bramki zostały zamienione na gole. Gospodarze częściej faulowali, ale to golkiper gości obejrzał jedyną w tym spotkaniu żółtą kartkę.

Strzały legionistów

W meczu z Pogonią najbardziej aktywnym legionistą w ofensywie był Wladimer Dwaliszwili. Gruzin oddał cztery strzały, w tym dwa celne. Swoje okazje miał również Tomasz Brzyski.

Zawodnik Strzały celne I połowa Strzały niecelne I połowa Strzały celne II połowa Strzały niecelne II połowa

Faule legionistów

Najczęściej faulującymi legionistami w "meczu przyjaźni" byli Marek Saganowski i Wladimer Dwaliszwili. Nasi napastnicy trzykrotnie przekraczali przepisy. Ci sami zawodnicy byli również po trzy razy nieprzepisowo zatrzymywani przez defensorów ze Szczecina.