Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-05-09 12:10:00

''Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą'' - ruszyły zapisy!

Autor: legia.com
4 czerwca 2016 roku odbędzie się impreza ''Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą''. Jej organizatorami są Klub Biegacza Sporting oraz Legia Warszawa, dla której przedsięwzięcie to będzie ważnym elementem obchodów zaszczytnej rocznicy. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Fundacja Legii i Stowarzyszenie Kibiców Legii Warszawa.

„Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” to specjalna edycja jednej z największych imprez biegowych stolicy. Odbędzie się po zmroku ukazując zupełnie inne oblicze Warszawy, a udział w niej weźmie 10 tysięcy osób. Jednocześnie upamiętni setną rocznicę powstania warszawskiego Klubu.

 

Legię Warszawa i Biegnij Warszawo łączy postać Bogusława Mamińskiego – wybitnego legionisty, olimpijczyka, wielokrotnego medalisty imprez mistrzowskich, który będąc zawodnikiem reprezentował Legię Warszawa, a po zakończeniu kariery sportowej zachęcał ludzi do uprawiania najprostszej formy ruchu, jaką jest bieganie. Stworzył
i nadal organizuje Biegnij Warszawo.

 

- Jako młody człowiek wybrałem się z kolegami do Warszawy. Głównym celem wyjazdu była wizyta na Stadionie Legii, którą wówczas odbierałem jako arenę sportu wyczynowego, a siebie jako kibica i widza. Nie mógłbym w tamtym czasie wyobrazić sobie swojego współudziału w tworzeniu jej historii jako zawodnik. Tymczasem właśnie w barwach Legii zdobyłem tytuł wicemistrza świata w biegu na 3 000 m z przeszkodami w 1983 roku, a dwa tygodnie później Puchar Europy w Londynie – wspomina Bogusław Mamiński.

 

Zaangażowanie Legii Warszawa w przygotowanie biegu wpisuje się w filozofię Klubu, który chce świętować uroczyste stulecie razem z warszawiakami. To dla nich członkowie legijnych sekcji 15 razy sięgali po złoto olimpijskie, piłkarze natomiast 11 razy zdobywali mistrzostwo Polski, dokładając do tego 17 pucharów. To tu narodziła się  legenda Kazimierza Deyny, zaś postać Lucjana Brychczego będzie jeszcze długo wzorem dla sportowców i natchnieniem dla kibiców.

 

- Stuletnia Legia to nie tylko historia Klubu piłkarskiego, ale również innych sportów, w których legioniści wznosili się na światowe wyżyny. Bieganie jako sport najbardziej powszechny stanie się pretekstem do celebracji jubileuszu, mam nadzieję – dla tysięcy uczestników. Dedykowany start rodzinny na symbolicznym dystansie 1916 m będzie okazją do biegu lub spaceru dla każdego z najmłodszych i seniorów. Natomiast główną atrakcją wieczoru będzie bieg na dystansie 10 000 m. Myślę, że będzie to szczególny wieczór, zarówno dla kibiców Legii, jak i osób po prostu chcących spędzić aktywnie ten szczególny dzień – przyznał Bogusław Leśnodorski, prezes Legii Warszawa.

 

4 czerwca 2016 roku już od godz. 15:00 na terenie Stadionu Miejskiego Legii Warszawa, na placu od strony trybuny wschodniej, działalność rozpocznie Miasteczko Biegowe przyciągając licznymi atrakcjami m.in. stoiskami partnerskimi, strefami sportowymi przygotowanymi przez poszczególne sekcje Legii, animacjami dla dzieci czy też zróżnicowaną ofertą gastronomiczną. Na symboliczną godzinę 19:16 wyznaczono start Marszobiegu Rodzinnego na 1916 m z trasą wokół Stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Najważniejszym punktem programu będzie „Stulecie Legii - Biegnij Warszawo Nocą” – bieg na dystansie 10 km, którego start zaplanowano na godz. 21:16.

 

Partnerem Obchodów Stulecia jest Miasto Stołeczne Warszawa.

 

„STULECIE LEGII - BIEGNIJ WARSZAWO NOCĄ”

Biegasz dla siebie. Ale możesz też dla innych.

 

„Stulecie Legii – Biegnij Warszawo Nocą” połączy piękno iluminowanej Warszawy ze szlachetnością wspólnego, sportowego wysiłku. Środki pozyskane z imprezy zostaną przeznaczone na cele charytatywne Fundacji Legii.

 

- Świadome i mądre wspieranie rodzin, m.in. w przełamywaniu barier oraz wyrównywaniu szans, aktywizacja fizyczna i społeczna niepełnosprawnych poprzez sport, z wykorzystaniem jego jednoczącej roli, to idee, które od początku przyświecały Fundacji Legii. A obchody stulecia Legii to szansa zaprezentowania ludziom, jak ten utytułowany Klub pojmuje swoją misję społeczną na następne 100 lat. To okazja, aby włączyć w to naszych kibiców, sympatyków, warszawiaków i wszystkich, którym bliska jest Legia, sport i pomoc drugiemu człowiekowi – powiedziała Anna Mioduska, prezes Fundacji.

 

- Pomysł biegu na 100-lecie Naszego Klubu zrodził się w głowach kibiców. Następnie wspólnie z Fundacją Legii rozpoczęliśmy działania mające na celu jego organizację.100- lecie Legii Warszawa to wielkie święto dla setek tysięcy jej kibiców, dlatego też celebrowanie tego wydarzenia powinno mieć charakter masowy. Idea wspólnego biegu doskonale do tego pasuje, a dodatkową zaletą jest jej szczytny cel – dodał Leszek Mańk - prezes Stowarzyszenia Kibiców Legii Warszawa.

Rejestracja do biegu na 10 kilometrów już ruszyła -  KLIKNIJ, ŻEBY SIĘ ZAREJESTROWAĆ

 

O zapisach na Marszobieg Rodzinny poinformujemy wkrótce również na stronie imprezy.

 

Celebruj sportowo stulecie Legii Warszawa, niepokonanego Klubu i niepokonanego Miasta! Pamiętaj: biegnąc dla siebie, biegniesz dla innych!

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

maik
maik
Kapitan
2016-04-19 11:44:24
Zapisany. Byłem na wszystkich Biegnij Warszawo z wyjątkiem jednego (kontuzja). Zawsze jako część pakietu była okolicznościowa koszulka. Planujecie coś z (L)-ką na piersi tym razem także?
Promil
Promil
2016-04-19 14:44:23
Biorąc pod uwagę wyjątkową okoliczność przyświecającą biegowi jaką jest 100-lecie Naszego Klubu - poważną wpadką, wręcz skandalem byłoby pozostawienie pakietu startowego w stanie takiego "golasa" jak to ma miejsce na dzień dzisiejszy. Byłby to strzał we własne kolana i przy okazji stopy. Legio - to nie może mieć miejsca :)
Przyłączam się do postulatu, że częścią pakietu startowego powinna być okolicznościowa koszulka. W ostateczności mogłaby być za dopłatą, ale być powinna. Do biegu pozostało jeszcze trochę czasu, więc może dałoby się dojść do porozumienia z jakimś producentem odzieży sportowej
Fachura
Starszy żołnierz
2016-04-20 23:59:26
To może teraz dla odmiany ODROBINA PRAWDY o tym biegu. Zajrzyjcie na inne fora, jakie świetne są reakcje kibiców i biegaczy ;-) Nie rozumiem, tego zachwytu i bezpodstawnej nadziei, że będzie pamiątka po biegu. Nie ma tego w regulaminie, więc nie kumam skąd wniosek, że będą chcieli to zmienić. Wziąć 55 zeta za bieganie po Warszawie i nie zorganizować głupiej koszulki i blaszanego wisiorka (medal) to szczyt bezczelności I BRAK SZACUNKU DLA KIBICÓW / BIEGACZY. "DAJCIE KASĘ I BIEGAJCIE PO MIEŚCIE GAMONIE" Nawet jak naprędce załatwią koszulkę i medal, to i tak pozostanie niesmak. Niby wykształceni ludzi, niby światowi, a nie potrafią zachować wobec fanów LEGII i zorganizować głupich pamiątek po historycznym biegu. P.S. Odnośnie tych nadziei na niespodzianki z okazji 100-lecia... Po ostatnim meczu z Ruchemem zastanawiam się, czy przypadkiem nasza ukochana Drużyna nie szykuję nam "super niespodzianki" na koniec sezonu w postaci wicemistrzostwa ... Oby nie.
Rzirek
2016-04-25 13:43:19
Witam! Mam pytanie odnośnie pakietu startowego, co w nim w ogóle będzie?
DexC
2016-06-04 15:48:13
Widziałem info o unikalnym medalu na zakończenie... nie oczekiwałem zbyt wiele. Może wstążka w kolorach albo albo kształt... Bo raczej kolorowe logo było by za wiele. No ale tutaj projektant popisał się na maxa. Malutki znaczek nawet nie 10% obszaru medalu. I to całe nawiązanie do Legii. Brawo ! Godny medal pamiątkowy na 100 lecie !
DexC
2016-06-05 00:15:02
No dobra. Wycofuję poprzedni komentarz. Logo na odwrocie jest wypaśne. Pozdrawiam :)

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN