28935

2015-04-26 20:27:00

Świetny mecz koszykarzy Legii w Ostrowie!

Autor: Dariusz Urbanowicz
Legia Warszawa wyrównała stan rywalizacji w półfinałach play-off I ligi koszykarzy. Dzięki zwycięstwu ze Stalą Ostrów Wielkopolski jest 1:1. Dwa kolejne mecze 2 i 3 maja przy Wiertniczej w Warszawie.
Stal nie przegrała na własnym parkiecie od stycznia, przeszło 20 spotkań kończyła na swoją korzyść. Dziś twierdza Ostrów została spenetrowana przez legionistów! W sobotę wydawało się, że Legii zabrakło sił w końcówce. W niedzielę zaś im bliżej końca, tym była skuteczniejsza!

Legia Warszawa bardzo długo rozkręcała się w tym meczu. Stal dość szybko wypracowała sobie przewagę i utrzymywała legionistów na dystans. Co Legia doskoczyła, ostrowscy snajperzy podwyższali wynik i znów się robiło kilka punktów straty.

Legia grała dość niewyraźnie. Zejście Łukasza Wilczka spowodowało pogubienie się zawodników, którzy zostali na boisku. W drugiej kwarcie gospodarze momentalnie odskoczyli rzucając celnie trzy razy zza linii 6,25 m. Szczególnie nerwowo zrobiło się po kontrowersyjnej decyzji sędziów, kiedy czysty przechwyt Łukasza Wilczka został uznany nieprawidłowym. Za uzasadnioną, choć zbyt impulsywną reakcję rozgrywający Legii otrzymał faul techniczny. W połowie "Zieloni Kanonierzy" tracili do Stali dziewięć punktów (44:35).

Legia wyszła z szatni odmieniona. Ciekawe co trener Piotr Bakun przekazał podopiecznym, bo obraz na boisku zrobił się zgoła inny. Legia poprawiła grę w obronie, bo wcześniej Stal potrafiła rozmontować szyki defensywne w zbyt prosty sposób. Z ich strony świetnie grali Tomasz Ochońko (ostatecznie 17 punktów i cztery na sześć celnych za trzy) oraz Wojciech Pisarczyk (18 punktów - 3x3 - i 10 zbiórek). Lecz również "Wojskowi" zaczęli się rozpędzać i poprawiać indywidualne statystki. Świetne wejścia podkoszowe Michała Aleksandrowicza i Arkadiusza Kobusa, do tego coraz lepiej broniący Cezary Trybański, porywający w kluczowych  momentach Andrzej Paszkiewicz oraz wszystko widzący Łukasz Wilczek... W trzeciej kwarcie na boisku panowała wymiana ciosów, ale szala zaczynała powoli przechylać się na korzyść warszawskiej drużyny. Tę część meczu Legia wygrałą 21:14. Jednak prawdziwy popis dała w ostatniej kwarcie. Zwycięstwo 23:9 odebrało Stali argumenty. Legia zagrała wybornie.

W rywalizacji do trzech zwycięstw jest remis 1:1. Wymarzone zwycięstwo na wyjeździe stało się bardzo ważne. Daje bowiem poczucie, że finał I ligi z udziałem Legii stanowi kwestię otwartą i w pełni realną. Kluczowy będzie najbliższy weekend. 2 maja na Wiertniczej trzeci mecz o 19.45, czwarty w niedzielę. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców do wilanowskiej hali.

BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski - Legia Warszawa 67:79
(19:16, 25:19, 14:21, 9:23)
Play-off: 1:1

Stal: Milczyński 0, Ochońko 17, Spała 0, Olejnik 3, Adamczewski 0, Pisarczyk 18, Mroczek-Truskowski 11, Żurawski 5, Zębski 4, Sirijatowicz 6, Suliński 3.
Legia:  Aleksandrowicz 19 (4 zb.), Malewski 5, Bierwagen 3, Ł. Wilczek 5 (10 zb.), Bojko, Kobus 21 (5 zb., 2 as.), Ornoch 3 (1x3), Trybański 11 (8 zb.), Cechniak 2 (2 zb.), Świderski 0, Paszkiewicz 10 (4 zb.), Kwiatkowski 0.