Legia Warszawa
vs Raków Częstochowa
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-08-03 12:15:00
Newsletter

Talent Warszawa Klubem Partnerskim Legii!

Autor: Jakub Wydra Fot. Talent Warszawa
Legia Warszawa i Talent Warszawa z Targówka podpisały umowę o współpracy. Tym samym Talent został naszym trzecim - po SEMP-ie i Varsovii - Klubem Partnerskim z Warszawy, a siódmym z województwa mazowieckiego. Łącznie, nasza Akademia współpracuje obecnie z 20 klubami na terenie całego kraju.

Rolą projektu Klubów Partnerskich jest, między innymi, poprawienie relacji z klubami warszawskimi. Te przez lata, z różnych przyczyn, nie były najlepsze, ale od dwóch lat - od kiedy zajmuję się tym projektem - przykładamy bardzo dużą wagę do budowania pozytywnych relacji z klubami z Warszawy i województwa mazowieckiego. Jednym z narzędzi są właśnie Kluby Partnerskie, ale i warsztaty dla trenerów z klubów mazowieckich, które planujemy organizować dwa razy do roku. Chcemy dzielić się wiedzą z innymi klubami z regionu, wspierać je w procesie szkolenia, bo zdajemy sobie sprawę, że będzie to z korzyścią dla nas wszystkich – wyjaśnia Sebastian Różycki, odpowiedzialny za projekt Klubów Partnerskich Legii Warszawa.

 

Talent Warszawa to duży klub, którego pracę obserwujemy od dłuższego czasu. Każdy potencjalny Klub Partnerski przechodzi taki sam proces weryfikacji, podczas którego przyglądamy się temu, jak pracuje się tam z zawodnikami, na jakie kwestie zwraca się uwagę, jak pracują trenerzy - bo bardzo ważne, by nasze spojrzenia na szkolenie były do siebie podobne. Talent został przez nas oceniony bardzo pozytywnie i cieszymy się, że dołącza do grona naszych Klubów Partnerskich – dodaje Różycki.

 

Talent Warszawa to klub z Targówka, który powstał w listopadzie 2013 roku z inicjatywy czterech osób: Macieja Bonisławskiego, Bogumiła Bonisławskiego, Rafała Piaseckiego oraz Mateusza Gontarza.

 

Po raz pierwszy temat naszej współpracy z Legią pojawił się w marcu tego roku. Dostałem telefon od Sebastiana Różyckiego, który zaprosił nas na rozmowę. Na niej, razem z Marcinem Harasimowiczem przedstawił nam propozycję nawiązania bliższej współpracy. Teraz udało nam się te rozmowy sfinalizować i jesteśmy już oficjalnie Partnerami – mówi Bogumił Bonisławski, dyrektor Talentu oraz jeden z trenerów w tym klubie.

 

Praktycznie wszyscy w Talencie, począwszy od trenerów a skończywszy na zawodnikach są kibicami Legii. Jednym z pytań na rozmowie kwalifikacyjnej nowego pracownika pada pytanie, dotyczące preferencji klubowych. Wspólnie żyjemy Legią, na bieżąco komentując wydarzenia i losy zespołu. Tym bardziej cieszy nas możliwość dołączenia do grona partnerów naszego ukochanego klubu. Chcemy pracować w taki sposób, by Legia miała korzyści z naszej pracy, a nasi wychowankowie mogli w przyszłości z dumą reprezentować barwy Wojskowych – dodaje.

 

 Co przekonało dyrekcję Talentu Warszawa do nawiązania współpracy z Legią?

 

W pracy Akademii Legii najbardziej podoba nam się, jak dużą wagę przykłada się tutaj do budowania mentalności zwycięzcy. Pod wieloma względami nasze podejście do szkolenia jest zbieżne z filozofią Legii Warszawa. Dla nas ta współpraca to przede wszystkim okazja do nauki od jednej z czołowych akademii w Polsce, podpatrywania, czerpania z wiedzy i doświadczeń jej pracowników. My, jako klub, chcemy cały czas się rozwijać, a relacje partnerskie z tak dużą marką bardzo nam w tym pomogą – podkreśla Bonisławski.

 

Wyznajemy filozofię, że praca każdego klubu, począwszy od najmniejszych, często lokalnych ośrodków, powinna iść w jednym, tym samym kierunku. Dla dobra polskiej piłki tak to powinno wyglądać - że małe kluby przekazują najzdolniejszych zawodników do większych, a te transferują je do jeszcze większych. Nie mając drużyny seniorów na poziomie centralnym i skupiając się w pierwszej kolejności na szkoleniu młodzieży, największym powodem do dumy będzie dla nas sytuacja, gdy wychowanek Talentu zagra na poziomie Ekstraklasy czy w reprezentacji Polski. Jest to możliwe wyłącznie dzięki wytransferowaniu naszego zawodnika do dużej marki, takiej jak Legia. Według nas, tylko w ten sposób polska piłka będzie mogła dynamiczniej się rozwijać, a to powinno być celem nas wszystkich – ocenia dyrektor Talentu.

 

 

Akademia Legii Warszawa przykłada dużą wagę do skautingu regionalnego. W wyszukiwaniu, ale i wspieraniu szkolenia najzdolniejszych zawodników z mniejszych klubów na terenie Warszawy czy całego Mazowsza ma pomóc, między innymi, właśnie projekt Klubów Partnerskich.

 

Zależy nam, by w pierwszej kolejności ściągać do naszej Akademii najzdolniejszych chłopców z Warszawy i z Mazowsza. Mamy, jako miasto i województwo, ogromny potencjał ludzki, jest tutaj bardzo wiele klubów i akademii, które szkolą na wysokim poziomie. Świadomie obieramy taki kierunek, co było widoczne już chociażby w finale Centralnej Ligi Juniorów U17 w poprzednim sezonie. W wyjściowej jedenastce naszej drużyny mieliśmy ośmiu zawodników pochodzących z Mazowsza - sześciu z Warszawy i po jednym z Garwolina i Legionowa. Dzięki współpracy z klubami lokalnymi tego typu statystyki staną się normą, a nie jednorazowym przypadkiem – podsumowuje Sebastian Różycki.

 

Program KP zakłada, między innymi, warsztaty szkoleniowe dla trenerów z tych klubów, staże dla trenerów, turnieje dla Klubów Partnerskich czy możliwość wzięcia udziału w międzynarodowym turnieju Legia Cup (poprzez kwalifikacje dla Klubów Partnerskich). Klub Partnerski otrzymuje również finansową gratyfikację, jeśli zawodnik przekazany Legii rozegra określoną liczbę meczów w Ekstraklasie.

 

 Zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej naszego nowego Partnera: www.talent.waw.pl

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN