vs Lechia Gdańsk

2019-03-19 15:59:00

Tenis: Iga Świątek odpadła z turnieju w Miami (AKT.)

Autor: JP
Iga Świątek nie awansowała do turnieju głównego WTA Miami Open. Warszawianka w decydującym meczu rundy kwalifikacyjnej przegrała z Sachią Vickery 6-7, 4-6, choć w obydwu setach wysoko prowadziła (w pierwszym 5-1, w drugim zaś 3-1).

W pierwszej rundzie kwalifikacji turnieju WTA w Miami, w którym łączna pula nagród wynosi ponad 9 mln dolarów, Iga Świątek (121. miejsce w rankingu) zmierzyła się z wyżej notowaną Zariną Diyas (92. miejsce w rankingu) z Kazachstanu. Polka wygrała pierwszego seta 6:2. Drugi był już bardziej wyrównany. Po początkowej przewadze rywalki legionistka doprowadziła do stanu 5:5, by ostatecznie zwyciężyć 7:5.

Od awansu do turnieju głównego Polkę dzieliła jedna wygrana. Rywalką Igi Świątek była Amerkanka Sachia Vickery (142 WTA), która pokonała wyżej notowaną rodaczkę Jennifer Brady (76 WTA). Mecz miał odbyć się we wtorek, 19 marca, lecz został odwołany z powodu ulewy. Pojedynek rozegrano dzień później.