2018-09-09 19:00:00

Tenis: Iga Świątek wygrala turniej w Montreux!

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
Warszawianka Iga Świątek zwyciężyła w kolejnym turnieju tenisowym rangi ITF. Legionistka na kortach ziemnych w szwajcarskim c pokonała w finale Belgijkę Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2). Dzięki triumfowi w imprezie z łączną pulą nagród 60 tys. dolarów, Świątek zdobyła kolejne 80 punktów w rankingu WTA.

Pierwsze dwie rundy legionistka przeszła bez większych problemów, pokonując kolejno Amandine Hesse (Francja) i Dianę Marcinkevicę (Łotwa). W czterech setach Iga Świątek straciła zaledwie sześć gemów. W trzeciej rundzie pierwszy set pad łupem Rumunki Gabrieli Eleny Ruse, ale w kolejnych legionistka poprawiła grę, co zaowocowało zwycięstwem i awansem do półfinału.

W meczu o finał turnieju w Montreux Świątek zmierzyła się z Kolumbijką Marianą Duque-Marino (rozstawiona z nr 1). Polka rozprawiła się z rywalką w nieco ponad 70 minut i awansowała do finału, w którym z kolei ograła Belgijkę Kimberley Zimmermann (6:2, 6:2). Warszawiaka wygrała tym samym drugi turniej z rzędu. Serdecznie gratulujemy!