2018-09-03 11:07:00

Tenis: Zwycięstwo Igi Świątek w Budapeszcie

Autor: JP Fot. Jacek Prondzynski
Legionistka Iga Świątek wygrała turniej ITF z pulą nagród 60 tys. dolarów, który odbył się na kortach ziemnych w Budapeszcie. 17-letnia tenisistka z Warszawy dzięki temu znacznie awansuje w rankingu WTA, który zostanie opublikowany 10 września.

Finałową rywalką legionistki była Katarina Zawacka (WTA 203). 18-letnia Ukrainka, była 13. juniorka świata, lepiej weszła w mecz rozpoczyając od prowadzenia 2:0. Polka przestała jednak popełniać proste błędy i role się odwróciły. Pierwszy set Polka wygrała ostatecznie 6:2.

W drugiej części meczu rywalka znów miała swoje szanse, lecz nie zdobyła breaka w pierwszym i piątym gemie. Przy stanie 3:2 po zmianie stron do ataku ruszyła Iga Świątek (WTA 298), która odebrała serwis rywalce. Warszawianka w przeważającej części kontrolowała losy meczu. Po 81 minutach rywalizacji na korcie zakończyła pojedynek wynikiem 6:2, 6:2.

Iga Świątek sięgnęła tym samym po największy tytuł w dotychczasowej zawodowej karierze i wywalczyła 80 punktów do rankingu WTA. Teraz legionistka weźmie udział w imprezie ITF o puli nagród 60 tys. dolarów w szwajcarskim Montreux.