2014-11-18 14:37:00

Timeline Radovicia

Autor: Kacper Ruszczak Fot. Mateusz Kostrzewa
Razem z nami przypomnijcie sobie najważniejsze wydarzenia związane z ośmioletnim pobytem Miro Radovicia w Warszawie, jego najlepsze mecze, a także trofea, po jakie sięgnął w barwach Legii.
Lipiec 2006 - Miroslav Radović piłkarzem Legii

"Rado" staje się najdroższym piłkarzem, jaki trafia do Legii - władze Klubu zapłaciły za niego Partizanowi Belgrad 800 tysięcy euro. Oczekiwania wobec Serba są w Warszawie bardzo duże.

22 lipca 2006 - debiut w barwach Legii

Radović debiutuje z "eLką" na piersi w meczu o Superpuchar Polski z Wisłą Płock, przegranym przez Legię 1:2. Ówczesny trener "Wojskowych", Dariusz Wdowczyk, szybko decyduje się na zmiany w składzie i od razu przeprowadza dwie - w 38. minucie Radovicia zastępuje Sebastian Szałachowski.

12 sierpnia 2006 - pierwszy gol dla Legii

"Rado" pokonuje bramkarza GKS-u Bełchatów, Piotra Lecha, w 50. minucie ligowego starcia z "Brunatnymi". Niestety, Legia przegrywa ten mecz 1:2, tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.

29 lipca 2007 - pierwsza z dwóch czerwonych kartek w Legii

W wygranym przez Legię 1:0 ligowym meczu z Cracovią "Rado" ogląda dwie żółte kartki w ciągu kilkudziesięciu sekund i w 87. minucie zmuszony jest opuścić boisko.

25 września 2007 - "Rado" po raz pierwszy strzela więcej niż jednego gola w meczu...

...a Legia pokonuje w 1/16 finału Pucharu Polski Sandecję II Nowy Sącz.

13 maja 2008 - pierwsze trofeum wygrane z Legią

"Rado" gra 90 minut w finale Pucharu Polski, w którym Legia po serii rzutów karnych wygrywa w Bełchatowie z Wisłą Kraków i zdobywa krajowy puchar po raz 13. w historii. To pierwsze z wielu trofeów wygranych przez Radovicia w barwach Legii.

3 maja 2011 - drugi Puchar "Rado"

Tym razem areną finału Pucharu Polski była Bydgoszcz, a Legia - ponownie po serii rzutów karnych - pokonuje Lecha Poznań. To 14. puchar w historii Klubu i 2. dla Radovicia.

29 maja 2011 - pierwszy i - jak dotąd - jedyny hat-trick w Legii

Miro Radović strzela trzy gole Polonii Bytom, a Legia na koniec nieudanego sezonu gromi bytomian 4:0.

28 lipca 2011 - "Rado" strzela Gaziantepsporowi i prowadzi Legię do Ligi Europy

Na gorącym terenie w Turcji legioniści pokonują Gazianstepspor 1:0 po trafieniu Radovicia i awansują do ostatniej rundy eliminacji Ligi Europy, w której mierzą się ze Spartakiem Moskwa.

18 sierpnia 2011 - po fantastycznym meczu i dwóch golach Radovicia Legia remisuje 2:2 ze Spartakiem...

...a tydzień później - po meczu wręcz kosmicznym - wygrywa z Rosjanami 3:2 i zapewnia sobie pierwszy w historii awans do fazy grupowej Ligi Europy!

3 listopada 2011 - dwa gole Radovicia w meczu z Rapidem Bukareszt

Legia zwycięża 3:1 i zapewnia sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy, w którym przegrywa ze Sportingiem Lizbona.

24 kwietnia 2012 - "Rado" zdobywa trzeci Puchar Polski

W finale PP rozegranym w Kielcach legioniści gładko wygrywają z Ruchem Chorzów 3:0 (Radović strzela jednego gola) i wygrywają krajowy puchar po raz drugi z rzędu.

8 maja 2013 - czwarty krajowy puchar w kolekcji Radovicia

W finałowym dwumeczu Legia wygrywa ze Śląskiem 2:1, a "Rado" razem z drużyną i pełnymi trybunami Pepsi Areny świętuje zdobycie trzeciego z rzędu (a swojego czwartego) Pucharu Polski.

25 maja 2013 - pierwsze mistrzostwo Polski

Po tym, jak Lech Poznań przegrywa u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała, legioniści są już pewni, że nikt nie odbierze im mistrzowskiego tytułu. Na to mistrzostwo Klub i "Rado" czekali aż siedem lat (Serb trafił do Warszawy dwa miesiące po ligowym triumfie w 2006 roku).

17 maja 2014 - drugi tytuł mistrzowski

Drugie mistrzostwo z rzędu zdobyte - podobnie jak rok wcześniej - zaocznie. Lech znowu nie potrafił wygrać u siebie i w ten sposób koronował "Wojskowych".

30 lipca 2014 - 4:1 z Celtikiem

W jednym z najlepszych występów w barwach Legii Miroslav Radović strzela dwa gole Celtikowi, a legioniści gromią Szkotów 4:1. Co było potem... wszyscy pamiętamy.

18 września 2014 - gol na wagę zwycięstwa z Lokeren

W pierwszej kolejce fazy grupowej Ligi Europy "Rado" ze spokojem wykorzystuje podanie Michała Kucharczyka, a Legia pokonuje Lokeren 1:0. Mistrz Polski w LE zwycięża kolejne trzy spotkania i po raz drugi w historii zapewnia sobie awans do 1/16 finału Ligi Europy.