Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-08-04 14:45:00
Newsletter

Trwa kolejny letni obóz piłkarski LSS

Autor: Michał Kacner Fot. Janusz Partyka, Mateusz Kostrzewa
Punktualnie o godz. 9. dla uczestników drugiego turnusu letnich Obozów Piłkarskich Legia Soccer Schools zaplanowano wizytę w Muzeum Legii, gdzie młodzi zawodnicy poznali historię naszego Klubu. Następnie dla dzieci przewidziano wycieczkę po stadionie, a na koniec trening na bocznym boisku.

Na początek dnia kilkudziesięcioosobowa grupa uczestników letnich Obozów Piłkarskich LSS stawiła się w Muzeum Legii. Dzieci dostały możliwość zobaczenia eksponatów z bogatej historii naszego Klubu. Nie tylko osiągnięć klubu piłkarskiego, ale i wszystkich innych sekcji sportowych, które odnosiły sukcesy w naszych barwach. Wizyta w Muzeum Klubowym to prawdziwa wycieczka w czasie. Prowadził ją kustosz legijnej placówki – Wiktor Bołba w asyście Maćka Dobrowolskiego, który również opowiadał historię Klubu z Łazienkowskiej. Następnie uczestnicy udali się na wycieczkę po stadionie, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. Dla wielu z nich była to pierwsza wizyta na obiekcie piłkarskim.

 

 

Na koniec intensywnego dnia uczestnicy obozu odbyli trening. Zaczął się od tradycyjnej przebieżki i rozciągania mięśni całego ciała. Następnie odbyły się ćwiczenia z piłką, zajęcia zakończyły się mini-meczem.

 

 

W letnich Obozach Piłkarskich Legia Soccer Schools biorą udział dzieci urodzone w latach 2002-2011. Podczas zajęć piłkarskich prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów mają możliwość rozwijania umiejętności technicznych, takich jak: prowadzenie piłki, przyjęcie oraz podanie, gra jeden na jeden w obronie oraz ataku, uderzenia piłki na bramkę, wykorzystanie i interpretacja działań technicznych podczas gry, czy ofensywne i defensywne działania zespołowe.

 

 

Dzieci biorą także udział w działaniach edukacyjno-rekreacyjnych, m.in. zajęciach na pływalni (rola odnowy biologicznej w procesie treningowym), wycieczkach edukacyjnych po stadionie, grach i zabawach ruchowych czy wykładach o żywieniu (rola podstawowych nawyków żywieniowych w procesie treningowym).

 

 

Po zakończeniu obozu jego uczestnicy utrzymują zaproszenie (wraz z opiekunem) na mecz Legii Warszawa rozgrywany przy Łazienkowskiej, a także klubowe gadżety i oficjalny certyfikat ukończenia obozu z indywidualnym opisem umiejętności. Więcej informacji na temat letnich Obozów Piłkarskich LSS można znaleźć w TYM miejscu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN