Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-08-02 13:36:00
Newsletter

Trybuna Legionisty: Optymistycznie przed Astaną

Autor: Dominik Bożek
Dlaczego wygramy z Astaną, kto godnie zastępuje Piotra Włodarczyka, czemu tak ważni są zawodnicy wchodzący z ławki rezerwowych - zapraszamy na kolejny tekst Trybuny Legionisty, tym razem Dominika Bożka.

Legia wygrała z Sandecją. Warto to odnotować z kronikarskiego obowiązku. Ta wygrana nie przynosi nam wielkiej chwały, ale była potrzebna. Piłkarze muszą wrócić na odpowiednie tory tuż przed najważniejszym meczem w tym półroczu.

 

Styl zwycięstwa pozostawiał wiele do życzenia. Przed meczem myślałem, że zespół będzie na tyle podrażniony, że uda się zamknąć temat przed drugą połową. Można snuć teorie, że czerwona kartka „popsuła" widowisko, ale jeżeli przyjeżdża beniaminek do Warszawy i w drugim kwadransie meczu jest osłabiony brakiem zawodnika, to wynik musi być jeden - zwycięstwo. I to najlepiej wysokie. Boli, że na bramkę czekało się tak długo, ale nauczyłem się cieszyć tym, że w końcu padła.

 

Najlepsza wiadomość, poza zwycięstwem, z sobotniego meczu to powrót Starucha na gniazdo. Bardzo mi go brakowało na początku sezonu. Jestem fanem prowadzenia przez niego dopingu. Mam nadzieje, że pojawi się w środę na meczu. Na pewno to będzie wartość dodana do widowiska, które i tak zapowiada się nieźle.

 

Na najbliższy mecz wyjątkowo kupiłem sobie bilet na Żyletę (zwykle uczęszczam na Wschodnią). Miałem na to dobry powód. Chcę wesprzeć drużynę swoim gardłem i chcę, żeby to robili ludzie wokół mnie. Na tym meczu nie chcę siedzieć obok „trenerów", którzy radzą kogo wpuścić, a kogo zdjąć. Myślę, że najbardziej drużynie pomogę w ten sposób. 

 

A propos, ciekawie wygląda ta sytuacja ze zmiennikami. Zauważcie, że w tym sezonie w większości meczów kto by nie wszedł na boisko, ten ma swój udział przy zdobytej bramce. A jeżeli chodzi o statystyki bramkowe, to najlepiej wypada Michał Kucharczyk. Gra w naszym klubie od 7 lat i widział w szatni wielu kozaków. Często przez to musiał godzić się z rolą rezerwowego. Mimo, że zdarzyło mi się rzucać różnymi wulgaryzmami po jego zagraniach, to summa summarum dostarczył mi więcej radości strzelając gole w decydujących momentach (na szybko przychodzi mi na myśl Dundalk i ostatnia Lechia na wyjeździe, aczkolwiek było tego o wiele więcej). Wiem, że do reprezentacji raczej go nie wezmą, ale nie sądziłem nigdy, że ktoś będzie mi w stanie zastąpić Piotra Włodarczyka. Kuchemu się to udało.

 

Na koniec chciałbym napisać dlaczego przejdziemy do następnej rundy kwalifikacji do Ligi Mistrzów.

 

Po pierwsze: Astana to jest gorszy zespół. Tak, wiem, też oglądałem ten mecz w Kazachstanie i gospodarze wcale nie wyglądali gorzej, ale patrząc personalnie na ich kadrę nie ma czego się bać. Przypuszczam, że w tamtym meczu zabrakło Legionistom koncentracji na takim poziomie, jaki jest wymagany na tym szczeblu rozgrywek. 

 

Po drugie: uważam, że piłkarze wyjdą na maksa naładowani na ten mecz. Nie jest tajemnicą, że większość przychodzących zawodników kuszona jest perspektywą grania w europejskich pucharach. Na ich wyobraźnie działa szczególnie poprzedni sezon, kiedy można byłoby się zmierzyć z Realem Madryt, Borussią czy Sportingiem. Wątpię, żeby przeszli obojętnie obok tego meczu, bo sami sobie by zrobili krzywdę. Mam na myśli w szczególności piłkarzy z zagranicy, którzy nie muszą do końca rozumieć specyfiki naszego klubu. 

 

Po trzecie: na mecz przyjdą najwięksi sympatycy Legii. Nie przyciągnie on na trybuny kibiców sukcesu, którzy czekają na piękne widowisko zajadając się przy tym popcornem. Oczekuję, że przyjdą fanatycy wierzący, że ich doping poniesie drużynę do zwycięstwa co zdarzało się nieraz.

 

Po czwarte: jesteśmy Legia Warszawa i jesteśmy skazani na zwycięstwo. Nie ma innej drogi.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Możesz się zalogować się i komentować z użyciem swojego profilu

Treść
~Janko_L
188.146..
2017-08-02 15:52:21
Trzeba zagrać po prostu dobrze ,to tylko kazachowie,więc w czym jest problem ,co ? nie wygrać u siebie z kazachami różnicą dwóch bramek ?to po co my w ogóle startujemy do ligi mistrzów?...a więc legio jazda z nimi...

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN