2015-09-30 19:55:00

UEFA Youth League: Legia wygrała z Liteksem!

Autor: Szymon Bartnicki Fot. Jacek Prondzynski
W swoim debiutanckim meczu w UEFA Youth League Legia Warszawa U19 pokonała na wyjeździe Liteks Łowecz 2:1 po golach Adama Ryczkowskiego i Filipa Karbowego! Rewanż odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim 20 października o 19:00.

Legia to pierwsza polska drużyna w młodzieżowej Lidze Mistrzów. Prawo gry w tych prestiżowych rozgrywkach legioniści zapewnili sobie zdobywając mistrzostwo Polski. W dwumeczu finałowym CLJ zespół Akademii Legii pokonał Lecha Poznań 6:2.

„Wojskowi” polecieli do Łowecza wzmocnieni dwoma zawodnikami z I zespołu. W kadrze na pierwsze spotkanie I rundy UEFA Youth znaleźli się Robert Bartczak i Adam Ryczkowski. Ten drugi już w 7. minucie wpisał się na listę strzelców! Piłkę z autu wrzucił w pole karne Jakub Szrek, Michał Trąbka sprytnie ją przepuścić, a „Ryczi” zrobił to co do niego należało.

Stracona bramka rozdrażniła zawodników Liteksu, którzy za wszelką cenę chcieli jak najszybciej doprowadzić do remisu. Groźnie zrobiło się pod naszą bramką w 15. minucie, ale zagrożeniu w porę zapobiegł Mateusz Żyro. W odpowiedzi dobry atak Legii strzałem z dystansu wykończył Adrian Małachłowski, lecz uderzył niecelnie.

Dużo zamieszania w formację obronną rywala wprowadzali skrzydłowi Robert Bartczak i Konrad Michalak. Obaj z dużo łatwością mijali kolejnych rywali stwarzając kolejne sytuacje bramkowe kolegom. Te mieli też gospodarze, ale na posterunku był znakomicie dysponowany Radosław Majecki. W 25. minucie bramkarz z rocznika 1999 popisał się genialną interwencją broniąc piłkę po strzale głową z najbliższej odległości!

Liteks doprowadził do wyrównania na początku drugiej odsłony spotkania. Zawodnicy z Łowecza złapali wiatr w żagle, a największe zagrożenie stwarzali pod naszą bramką Despodov oraz Yordanov. Miejscowi nie mieli jednak szczęścia, ponieważ albo uderzali niecelnie, albo na drodze piłki do bramki stawał rozgrywający fantastyczne zawody Radosław Majecki.

W 84. minucie próbkę swoich umiejętności zaprezentował Miłosz Szczepański, który efektownie minął kilku rywali i padł faulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na wapno, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Filip Karbowy. To właśnie „Karbo” zdobył bramkę na wagę zwycięstwa.

Pierwsze spotkanie I rundy UEFA Youth League zakończyło się wygraną legionistów 2:1. Rewanż odbędzie się 20 października o godzinie 19:00. Kibiców Legii Warszawa zapraszamy do Nowego Mazowieckiego, legioniści liczą na Wasze wsparcie!

Liteks Łowecz U19 - Legia Warszawa U19 1:2 (0:1)
Bramki: Yordanov 52' - Ryczkowski 7', Karbowy (k.) 84'

Liteks Łowecz: 99. Petar Petrov, 3. Martin Simeonov, 7. Kiryl Despodov, 8. Aleksandar Georgiev, 9. Tomislav Yordanov, 10. Chavdar Ivaylov (79. 22. Valeri Hristov), 11. Amgel Lyaskov, 13. Galin Minkov (60. 33. Yoan Valentinov Petrov), 14. Emil Petrov, 15. Kristian Slavov, 77. Wiktor Mitsakov

Legia Warszawa U19: 1. Radosław Majecki - 16. Jakub Szrek, 21. Mateusz Żyro, 6. Arkadiusz Najemski (C) (82. Bartosz Skowron), 3. Mateusz Hołownia - 8. Filip Karbowy, 4. Adrian Małachowski - 15. Konrad Michalak (69. Tomasz Nawotka), 22. Michał Trąbka (57. Miłosz Szczepański), 11. Robert Bartczak - 9. Adam Ryczkowski.

Rezerwowi: 12. Maciej Bąbel, 2. Bartosz Skowron, 7. Miłosz Kozak, 13. Tomasz Nawotka, 17. Bartłomiej Urbański, 19. Grzegorz Aftyka, 20. Miłosz Szczepański.

Trener: Piotr Kobierecki
II Trener: Mateusz Kamuda