Legia Warszawa
vs Lechia Gdańsk
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2018-06-13 00:01:00
Newsletter

Urodziny Pana Lucjana Brychczego

13 czerwca to data szczególna dla wszystkich związanych z Legią Warszawa. Tego dnia, 84 lata temu urodził się Lucjan Brychczy – legenda naszego klubu. Panie Lucjanie, życzymy wszystkiego najlepszego!

Lucjan Brychczy trafił do naszego klubu w 1954 roku i został w nim na całe życie. Przez ten czas był świadkiem gorszych chwil, ale i momentów chwały naszego klubu. Pobyt Pana Lucjana przy Łazienkowskiej spina klamrą wszystkie sukcesy Legii. To po jego golu w meczu ze Stalą Sosnowiec w 1955 roku zapewniliśmy sobie pierwszy tytuł mistrzowski w historii. Kilka tygodni temu, w maju, Pan Lucjan cieszył się z obecnymi piłkarzami Legii z 14. mistrzostwa oraz 19. Pucharu Polski w historii. 

 

Jego wkład w sukcesy i obecną wielkość Legii jest nieoceniony. Z „eLką” na piersi rozegrał 452 spotkania, w których strzelił 226 goli przez 18 lat gry przy Łazienkowskiej. To klubowy rekord nie do pobicia od blisko pół wieku. Na murawie imponował elegancją i kulturą, posiadał niesamowitą wizję gry, w latach świetności mógł występować w największych klubach świata. Przez całą karierę był jednak lojalny naszej Legii.

 

To on był kapitanem zespołu, który zagrał w 1970 roku w półfinale Pucharu Europy, to przy nim dorastał Kazimierz Deyna, wreszcie to on jako czynny piłkarz pisał historię Legii, zdobywając z nią cztery mistrzostwa kraju (1955, 1956, 1969, 1970) oraz Puchary Polski (1955, 1956, 1965, 1966). 

 

Po zakończeniu piłkarskiej kariery pełnił w Legii różne funkcję, poczynając od roli pierwszego trenera, przez członka sztabu szkoleniowego, kończąc na honorowym prezesie Legii Warszawa. Przez cały czas spędzony na Łazienkowskiej prezentował takie cechy jak kultura, klasa oraz lojalność, z czasem stając się wzorem do naśladowania dla wszystkich legionistów. Pan Lucjan do dziś odwiedza treningi pierwszego zespołu i obserwuje wszystkie domowe mecze Legii, inspirując obecnych piłkarzy naszego klubu.

 

Niezwykłym powodem do dumy jest to, że w Legii wciąż obecny jest ktoś taki jak on. Jak mówi sam Pan Lucjan, nasz klub to całe jego życie, a każdy czyn jest tego potwierdzeniem. Dlatego w ten wyjątkowy dla niego dzień, życzymy mu zdrowia, szczęścia i kolejnych sukcesów z Legią oraz kolejnych wspaniałych chwil przy Łazienkowskiej!

 

Więcej o Panie Lucjanie Brychczym i jego latach spędzonych w Legii przeczytacie TUTAJ

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Panie Lucjanie, wszystkiego najlepszego!
Sto lat z Legią Panie Lucjanie ! Dużo zdrowia !
JU1916
Podporucznik
2018-06-13 16:06:32
Pan Lucjan był świadkiem wszystkich tytułów mistrzowskich (L) - od 1955 r. Niewiarygodne! Oby dalej przynosił (L) dużo szczęścia, a sam cieszył się zdrowiem i szacunkiem legijnej społeczności, bo zasłużył sobie na to wyjątkowym oddaniem dla Klubu.
Rozpierdek
Podporucznik
2018-06-13 18:52:49
Panie Lucjanie, dużo zdrowia życzę! Jest Pan ostoją i fundamentem Naszego Klubu! Piłkarze, trenerzy, przychodzą i odchodzą, a Pan ciągle na posterunku. Brawo!!!

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN