2017-10-17 19:51:00

UYL: Legia w kolejnej rundzie!

Autor: Jakub Wydra Fot. Janusz Partyka Źródło: akademia.legia.com
W rewanżowym spotkaniu I rundy fazy mistrzowskiej UEFA Youth League zespół U19 Legii Warszawa bezbramkowo zremisował z islandzkim Breidablik. Dzięki wyjazdowemu zwycięstwu w pierwszym meczu (3:1) awans do drugiej rundy wywalczyli legioniści. Przeciwnikiem naszej drużyny będzie Ajax Amsterdam. Spotkania odbędą się 1 i 22 listopada.

Relacja minuta po minucie dostępna jest tutaj.

Od pierwszych minut spotkania goście szukali szans na otwarcie wyniku, choć to Legia nieznacznie przeważała. Ataki przyjezdych najczęściej kończyły się dobrą interwencją naszej defensywy lub wybiciem piłki na rzut rożny. W 5. minucie Sebastian Szymański oddał niezły, płaski strzał z dystansu, ale piłkę złapał Gunnarsson. Chwilę później, po stałym fragmencie gry Mateusz Kochalski piąstkując zażegnał niebezpieczeństwo. Legioniści grali mądrze, przerzucając ciężar gry między stronami, brakowało jednak konkretów z przodu. Sporo było walki, starć na pograniczu faulu, mniej gry miłej dla oka. W 18. minucie groźny strzał z pogranicza pola karnego oddał jeden z graczy Breidablik, świetną interwencją popisał się Kochalski. W 22. minucie boisko opuścił kontuzjowany Aleksander Waniek, który doznał urazu w jednym z ostrych starć z rywalem kilka minut wcześniej. Wprowadzony za niego Mateusz Praszelik nieco ożywił ataki naszej drużyny. Wraz z upływem minut legioniści zyskiwali coraz większą przewagę, brakowało jednak precyzji w kluczowych momentach. W 29. minucie dobre dośrodkowanie w pole karne posłał Praszelik, ale Michał Góral faulował obrońcę gości. W 36. minucie dośrodkowanie Bartosza Olszewskiego wychwycił golkiper z Islandii. Dwie minuty później piłkę z własnej połowy wyprowadził Praszelik, przerzucił na prawą stronę do Mikołaja Neumana, który przytomnie uruchomił podaniem Michała Króla. Boczny obrońca dośrodkował do dobrze ustawionego Górala, ale strzał naszego napastnika poszybował wysoko nad poprzeczką. Tuż przed końcem pierwszej części spotkania, podopieczni Piotra Kobiereckiego gościli w polu karnym Breidablik, ale najpierw piłkę zmierzającą do Miłosza Szczepańskiego na rzut rożny wybił obrońca przyjezdnych, a chwilę później w dogodnej sytuacji w futbolówkę nie trafił Mateusz Bondarenko. W ostatniej akcji Szczepański zbyt długo holował piłkę i jego strzał zdążył zablokować obrońca.

Drugą część spotkania odważniej rozpoczęli gospodarze. Spokojniej rozgrywali piłkę, szukając dalekich podań w pole karne. Po jednym z takich zagrań na minimalnym spalonym był Kamil Orlik. Chwilę później celnego dośrodkowywania z prawej strony nie wykorzystał Góral, który zbyt lekko uderzał głową i bramkarz z Islandii dobrze interweniował. Groźnie odpowiedzieli przyjezdni – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jeden z graczy gości celnie uderzał na bramkę, ale skuteczną paradą popisał się Kochalski, przenosząc piłkę nad poprzeczkę. Kilka minut później strzału z dystansu próbował Góral, ale futbolówka poszybowała nad bramką. Gra toczona była głównie w środkowej strefie boiska, legioniści nie forsowali tempa, mając z tyłu głowy wynik pierwszego spotkania. Zawodnicy Breidablik zagrożenie stwarzali głównie za sprawą stałych fragmentów gry. W 69. minucie groźnie z dystansu uderzał piłkarz przyjezdnych, piłkę złapał jednak Kochalski. W 73. minucie boisko z powodu kontuzji opuścić musiał Mateusz Praszelik. Gra była ostra, a z obydwu stron nie brakowało walki i zaangażowania. Dwie minuty później, po rzucie wolnym Islandczyków znów interweniować musiał Kochalski. W 81. minucie, ponownie z rzutu wolnego, groźny strzał oddał jeden z graczy przyjezdnych, nasz bramkarz był jednak na posterunku. Do końca spotkania legioniści starali się spokojnie kontrolować grę. Po ostatnim gwizdku sędziego to nasz zespół mógł świętować awans do II rundy Ligi Młodzieżowej.

LEGIA WARSZAWA – BREIDABLIK 0:0

Legia U19: Mateusz Kochalski – Michał Król, Mateusz Bondarenko, Mateusz Żyro, Bartosz Olszewski – Aleksander Waniek (22. Mateusz Praszelik, 73. Mateusz Olejarka), Miłosz Szczepański, Sebastian Szymański – Mikołaj Neuman (64. Mateusz Szwed), Kamil Orlik – Michał Góral

Trener: Piotr Kobierecki

W pierwszym meczu Legia wygrała na wyjeździe 3:1. Wynik dwumeczu premiuje awansem drużynę trenera Kobiereckiego.