vs Śląsk Wrocław

2017-11-21 18:00:00

UYL: Legia wygrywa z Ajaxem, ale odpada (skrót meczu)

Autor: Jakub Mieżejewski, ŁT Fot. Janusz Partyka
Juniorzy Legii Warszawa pokonali Ajax Amsterdam w meczu rewanżowym II rundy UEFA Youth League 2:0 (1:0). Podopieczni Piotra Kobiereckiego zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, ale nie odrobili strat z pierwszego spotkania, które przegrali 1:4.

Wojskowi od pierwszych minut ruszyli do ataków. Taka gra opłaciła się młodym piłkarzom Legii, którzy już w 14. minucie otworzyli wynik spotkania po ładnej akcji Sebastiana Szymańskiego. Młody skrzydłowy dośrodkował piłkę do Mateusza Żyry, a ten pokonał holenderskiego bramkarza. Pierwsza część gry była wyrównana, swoje okazje miała Legia, ale również Ajax.

Druga połowa rozpoczęła się od mocnego uderzenia. Rozgrywający fantastyczne zawody Sebastian Szymański podał na wolne pole do Cichockiego. Skrzydłowy pewnym strzałem skierował piłkę do bramki. W tym momencie podopieczni Piotra Kobiereckiego uwierzyli, że są w stanie odwrócić losy dwumeczu. W drugiej połowie gra otworzyła się. Legioniści atakowali, aż 10-krotnie uderzali na bramkę Plompera, ale niestety nie byli w stanie odrobić potężnych strat z pierwszego meczu.

Przed meczem nikt nie spodziewał się, że Wojskowi wygrają, a co dopiero mowa o odrabianiu strat. Jednak podopieczni Kobiereckiego zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie.

UYL: Ajax Amsterdam - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki: Żyro (14'), Cichocki (47')

Ajax: Plomper - Dest, Q. Maduro (57' Bakboord), Botman, Bakker - Ekkelenkamp, Ter Heide, Pasquali - Schon, Sierhuis, Ylatupa (35' Jensen).

Legia: Kochalski - Król, Bondarenko, Żyro, Matuszewski - Cichocki, Praszelik (65' Karbownik), Szymański, Orlik - Szczepański - Zjawiński (28' Góral).