Legia Warszawa
vs Raków Częstochowa
Czas do meczu
Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2019-08-13 17:50:00
Newsletter

Vuković: Spodziewamy się innego Atromitosu

Autor: PG Fot. Mateusz Kostrzewa
- Wydaje mi się, że Atromitos będzie chciał zagrać przed swoją publicznością bardziej ofensywnie, choć zdajemy sobie sprawę, że głównym pomysłem rywali na grę jest kontratak. To będzie trudniejszy mecz niż przed tygodniem, nie spodziewam się takiej przewagi naszej drużyny - powiedział trener Aleksandar Vuković przed rewanżem z Atromitosem Ateny w III rundzie eliminacji Ligi Europy UEFA.

 

 

- Wszyscy napastnicy są z nami w Grecji i mają szansę zagrać. Decyzja co do obsady tej pozycji nie została jeszcze podjęta. W moim odczuciu Domagoj Antolić zagrał bardzo dobry mecz w Warszawie. Nie jest to dla nas korzystne, że nie ma go z nami. Takie rzeczy się jednak zdarzają. Do składu wrócił Cafu, który zaliczył przetarcie w meczu drugiej drużyny. Prawdopodobnie to on dostanie swoją szansę i będziemy widzieli na boisku taką samą jakość - przyznał szkoleniowiec Legii Warszawa.

 

- Możemy być zadowoleni z tego jak graliśmy w ostatnich dwóch meczach, choć nie byliśmy zadowoleni z wyniku. Myślę, że przed nami moment na większą stabilizację jedenastki i gry. Dodatkowej presji piłkarzom nie narzucamy z tego względu, że jesteśmy jedyną polską drużyną w eliminacjach. Sam z siebie “cisnę” w tę stronę, by dla tego klubu zrobić jak najlepszy wynik, jakim byłby awans do kolejnej rundy i fazy grupowej. Mamy świadomość, że nas na to stać i trzeba to udowodnić. Nie jest to łatwe zadanie, ale stać nas na awans. Nie możemy patrzeć, że jesteśmy jedyną drużyną z Polski w grze, musimy skoncentrować się na swoim zadaniu - dodał trener Wojskowych.

 

- Przeczytałem skład podany przez prezesa Zbigniewa Bońka przed 4. kolejką PKO Ekstraklasy. Nigdy nie patrzę na drużynę pod kątem narodowości czy wieku. Jestem zadowolony z drużyny. Przełożenie meczu z Wisłą Płock da nam okazję na lepsze przygotowanie do tego meczu. Nic złego w tym nie widzę. Nie będę tego więcej komentował. Z naszej perspektywy przełożenie tego meczu było korzystne. Pomysł pojawił się w momencie, kiedy zorientowaliśmy się, że ten mecz ma odbyć się w środę. Doba mniej do przygotowania się do meczu może być bardzo odczuwalna. W innych krajach z przełożenia meczu nie robi się wielkich dramatów - powiedział trener Aleksandar Vuković.

 

- Siłą rzeczy wydaje mi się, że Atromitos będzie chciał zagrać przed swoją publicznością inaczej - bardziej ofensywnie, choć zdajemy sobie sprawę, że głównym pomysłem rywali na grę jest kontratak. To będzie trudniejszy mecz niż przed tygodniem, nie spodziewam się takiej przewagi naszej drużyny - powiedział trener Legii.

- Zawsze mówię, że okienko transferowe nie jest jeszcze zakończone. Muszę pokazać Legię Vukovicia w momencie, kiedy okienko jeszcze trwa. W tej chwili jest niemożliwe, by po miesiącu pracy powiedzieć, że wszystko jest ułożone tak, jakbym ostatecznie chciał - powiedział Aleksandar Vuković.

 

 

Luis Rocha: - Myślę, że polska liga jest bardziej fizyczna niż grecka. Możliwe, że w Grecji piłkarze są bardziej techniczni, ale nie jest ona tak intensywna jak polskie rozrywki. Rozmawiałem po pierwszym meczu z kolegami z Atromitosu. Powiedzieli, że trudno było grać w Warszawie. Atmosfera na trybunach była dla nich niesamowita, co działało na korzyść Legii. Jednak ten mecz będzie zupełnie inny. W każdym meczu towarzyszy nam presja, ponieważ zawsze gramy o zwycięstwo.

 

 

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 89
PLN
Cena 114,50
PLN
Cena 119
PLN