2017-10-30 16:19:00

Waterpolo: Dwa ligowe zwycięstwa Legii z wicemistrzem Polski

Autor: Adam Oleksów, JP Fot. Rafał Krukowski
W miniony weekend piłkarze wodni Legii zdobyli pięć punktów w walce z wicemistrzem Polski KS Waterpolo Poznań. W następnej kolejce legioniści zmierzą się z ekipą WTS Polonia Bytom.

W pierwszym spotkaniu do trzeciej kwarty Wojskowi wygrywali 10:5. Niestety, w ostatniej działce w szeregi naszej drużyny wdarło się rozluźnienie i zespół z Poznania, po dobrej końcówce Oskara Szymonika, doprowadził do wyrównania 10:10 (3:2,3:1,4:2,0:5). W rzutach karnych legioniści pokonali jednak rywala z Wielkopolski 3:0 i zdobyli tym samym dwa punkty. W niedzielne przedpołudnie legioniści wyciągnęli wnioski z poprzedniego meczu, wygrywając ostatnią kwartę 5:1, a całe spotkanie 16:12 (1:2,3:3,7:6,5:1). Dzięki temu łącznie pięć punktów zostało w Warszawie!

Skład Legii i zdobywcy bramek:

A. Oleksów (bramkarz), T. Durjasz, T. Targowski (0,1), J. Oleksów (1,2), B. Szymański (3,5), M. Machniewski, P. Idzi, K. Ślusarczyk (1,0), T. Sypuła (1,2), M. Kozera (1,1), P. Przybysz, A. Maciejewski (3,4), R. Brzeski (0,1), K. Tracz.

Najlepsi zawodnicy:

I mecz: A. Maciejewski (Legia), O. Szymonik (Poznań)

II mecz: B. Szymański (Legia), T. Różycki (Poznań)

6. ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki | 0 | 20-67

W kolejnej kolejce, 11-12 listopada 2017 roku, Legia zagra z WTS Polonią Bytom. Już teraz zapraszamy wszystkich kibiców na pływalnię OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1 - wstęp wolny!