2016-10-09 20:22:00

Waterpolo: Legia trzecia w Pucharze Polski

Autor: Dariusz Urbanowicz Źródło: legiawaterpolo.pl
Piłkarze wodni Legii Warszawa wywalczyli trzecie miejsce w turnieju finałowym Pucharu Polski. W decydującym meczu legioniści pokonali Polonię Bytom 13:7. W półfinale przegrali z Arkonią Szczecin, która w finale pokonała Waterpolo Szczecin 13:4.

O półfinałowej porażce Legii przesądziła pierwsza kwarta, przegrana 1:4. Pozostałe części gry kończyły się remisami 1:1, lecz to szczecinianie cieszyli się z awansu do finału. W ostatnim meczu turnieju w Lublinie genialnie bronił bramkarz Arkonii, który został bohaterem spotkania broniąc niesamowite strzały.

W "małym finale" Legia zagrała bardzo dobrze w obronie i wypracowała sobie przewagę błyskawicznymi kontratakami. Oto wyniki poszczególnych kwart wygranego przez Legię 13:7 meczu pocieszenia: 4:2, 2:2, 3:0, 4:3.

Lubliński turniej był dobrym sprawdzianem formy przed ruszającym za dwa tygodnie sezonem Ekstraklasy Waterpolo. W pierwszym dwumeczu na basenie przy Po tockiej 1 legioniści podejmą ŁSTW Uniwersytet Łódzki. Wnioski są takie, że Legia ma bardzo wyrównany skład i zawodnicy z ławki stanowią wzmocnienie.  Bramki dla Legii w turnieju finałowym zdobyli: Andrzej Maciejewski (7), Maciej Kozera (3), Bogdan Dzyaduk (2), Kacper Ślusarczyk (2) oraz Jan Oleksów, Tomasz Sypuła i Nikola Milosavljević - wszyscy po jednej.