Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-11-27 14:38:00
Newsletter

Waterpolo: Legioniści zdobyli trzy punkty z Politechniką Łódź

Autor: Adam Oleksów Fot. Rafał Krukowski
Piłkarze wodni warszawskiej Legii zdobyli trzy punkty w dwumeczu z mistrzem Polski oraz dotychczas niepokonanym liderem tabel - ŁSTW Politechnika Łódzka. Było to pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie naszego zespołu z rywalami z Łodzi w 15 letniej historii sekcji, licząc od reaktywacji piłki wodnej w stolicy.

Pierwsze spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 14:5. Łodzianie zagrali bardzo dobrze w defensywie wykorzystując doświadczenie w ataku. Najlepszym zawodnikiem naszego zespołu był lider klasyfikacji strzelców ekstraklasy - Bartek Szymański, który miał cztery trafienia w tym spotkaniu. 

 

 

W drugim meczu legioniści wyciągneli wnioski z soboty poprawiając grę obronną. Nie pozwolili rywalom na szybkie kontrataki, a klasę pokazała grający w bramce Alessandro Leone. Po absencji do gry powrócił środkowy obrońca naszego zespołu Kacper Ślusarczyk, który uspokoił grę defensywną. W ataku przez pierwsze trzy kwarty meczu skutecznie podwajany był lider naszego zespołu Bartek Szymański. W tym czasie ciężar strzelania goli wzięli na siebie Tomek Sypuła (dwa bramki) oraz Andrzej Maciejewski (pięć bramek). Rywalom zabrakło jednak sił w końcówce meczu, co w szybkich kontrach wykorzystał Jan Oleksów (dwa gole), a także Bartek Szymański, który trakże dwukrotnie pokonał łódzkiego bramkarza strzałami z dystansu. Na szczególne słowa uznania zasługuje Leone, który po dwuletniej przerwie spowodowanej kontuzją powrócił do bramki stołecznej drużyny. Najlepszymi zawodnikami naszej drużyny byli wspomniany Alessandro Leone oraz Andrzej Maciejewski. 

 

 

Skład Legii oraz zdobywcy bramek: A. Leone, A. Oleksów (bramkarze), T. Durjasz, T. Targowski, J. Oleksów (0,2), B. Szymański (4,2), M. Machniewski, S. Paczkowski, P. Przybysz, K. Ślusarczyk (0,1), T. Sypuła (1,2), M. Kozera, R. Brzeski, A. Maciejewski (0,5). Trener: A. Oleksów.

 

Aktualna tabela [punkty, gole]:

1. ŁSTW Politechnika Łódzka | 21 | 131-57

2. Legia Warszawa | 17 | 127-100

3. KS Waterpolo Poznań | 16 | 120-86

4. WTS Polonia Bytom | 12 | 107-97

5. Arkonia Szczecin | 6 | 78-147

6. Neptun Uniwersytet Łódzki | 0 | 57-133

 

 

Kolejne spotkania legioniści rozegrają z UKS Neptunem Uniwersytet Łódzki - beniaminkiem tegorocznych rozgrywek, który do tej pory poniósł komplet porażek. Po wyjeździe do Łodzi naszych zawodników czeka dwumiesięczna przerwa.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN