Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2017-09-20 15:02:00
Newsletter

Waterpolo: Przygotowania legionistów i nabór do sekcji

Autor: JP, Adam Oleksów Fot. Archiwum sekcji
Podczas wrześniowych przygotowań do nowego sezonu pierwsza drużyna waterpolistów Legii wzięła udział w obozie przygotowawczym w COS Cetniewo, zakończonym wyjazdem do Sztokholmu na Memoriał Larsa i Thomasa Fjórstdadów. Legioniści po wygranych z reprezentacją Szwecji do lat 17 (19:8), zwyciężyli także drużynę Jarfälla (27:3), zaś w półfinale minimalnie ulegli SKK Sztokholm (9:11).

Najlepszym strzelcem naszej drużyny okazał się pozyskany z Duisburga Bartosz Szymański, który strzelił 18 goli. Ponadto w barwach naszego klubu zadebiutowali podczas tej imprezy Rafał Brzeski oraz Karol Nasterski. Najlepszymi zawodnikami meczów z udziałem naszej drużyny wybierano kolejno: Bartosza Szymańskiego, Jana Oleksowa oraz Jakuba Nasterskiego.

 

 

Wyniki legionistów podczas turnieju w Szwecji:

 

Legia Warszawa - Reprezentacja Szwecji U-17 19:8

LEGIA: A. Oleksów (bramkarz), J. Nasterski 1, R. Brzeski 1, J. Oleksów 6, T. Targowski 1, K. Ślusarczyk, D. Oleksów, B. Szymański 6, K. Nasterski, A. Maciejewski 4.

 

Legia Warszawa - Jarfälla 27:3

LEGIA: A. Oleksów (bramkarz), J. Nasterski, R. Brzeski 5, J. Oleksów 7, T. Targowski 1, K. Ślusarczyk 2, D. Oleksów, B. Szymański 6, K. Nasterski 1, A. Maciejewski 4.

 

SKK Sztokholm - Legia Warszawa 11:9 (1/2 finału)

LEGIA: A. Oleksów (bramkarz), J. Nasterski 1, R. Brzeski, J. Oleksów 1, T. Targowski, K. Ślusarczyk, D. Oleksów, B. Szymański 6, K. Nasterski, A. Maciejewski 1.

 

Pomimo występu w okrojonym składzie udział w turnieju był świetnym przetarciem przed nowym sezonem ligowym. Tegoroczny sezon ekstraklasy rozpoczynamy już niebawem, bo w weekend 14-15 października 2017 roku. Pierwsze trzy kolejki nowej edycji rozgrywek odbędą się w Warszawie. Dokładna arena zmagań podana będzie niebawem, po zakończeniu ustaleń z zarządcami obiektów.

 

Terminarz rozgrywek ekstraklasy:

 

RUNDA ZIMOWA

 

I kolejka (14-15.10.2017): Legia Warszawa - Arkonia Szczecin

II kolejka (28-29.10.2017): Legia Warszawa - KS Waterpolo Poznań

III kolejka (11-12.11.2017): Legia Warszawa - WTS Polonia Bytom

IV kolejka (25-26.11.2017): ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER - Legia Warszawa

V kolejka (09-10.12.2017): GKPW Gorzów/Neptun Łódź - Legia Warszawa

 

RUNDA WIOSENNA

 

VI kolejka (24-25.02.2018): Arkonia Szczecin - Legia Warszawa

VII kolejka (24-25.03.2018): KS Waterpolo Poznań - Legia Warszawa

VIII kolejka (07-08.04.2018): WTS Polonia Bytom - Legia Warszawa

IX kolejka (12-13.05.2018): Legia Warszawa - ŁSTW Politechnika Łódzka OCMER

X kolejka (26-27.05.2018): Legia Warszawa - GKPW Gorzów/Neptun Łódź

 

 

Sekcja ogłasza także nabór na zajęcia dla dzieci oraz dorosłych!

 

„Zapraszamy wszystkie chętne dzieci na zajęcia z pływania oraz do młodzieżowych drużyn Legii Warszawa sekcji piłki wodnej. Zajęcia odbywają się w dogodnych godzinach na pływalni OSiR Żoliborz przy ul. Potockiej 1. Grupy dostosowane są do poziomu uczestników. Wykwalifikowana oraz doświadczona kadra trenerska - instruktorzy oraz trenerzy, to byli i obecni zawodnicy ekstraklasowej drużyny Legii Warszawa. Podczas zajęć nacisk kładziemy nie tylko na naukę pływania sportowego, ale w szczególności na naukę bezpiecznego poruszania się po akwenach wodnych. Dzieci poznają podstawy pracy nóg oraz rąk, dzięki którym waterpoliści uchodzą na niezatapialnych, a ich umiejętności pozwalają być najlepszymi ratownikami wodnymi. Zajęcia i treningi w naszej sekcji, to nie tylko monotonne pływanie 'od ściany do ściany'. Piłka wodna jest jednym z najstarszych, olimpijskich sportów zespołowych, który uczy pracy w grupie oraz jest świetną okazją do rozpoczęcia nowych przyjaźni. Zajęcia, to połączenie sportu oraz zabawy, a nierozłącznym elementem jest uwielbiana przez dzieci piłka do waterpolo. Nasza sekcja posiada również atestowany wodny tor przeszkód Waterpoland, który niejednokrotnie urozmaici monotonne zajęcia z pływania. Zapraszamy na zajęcia indywidualne oraz grupowe! Więcej informacji: 883-959-885 lub akademia@legiawaterpolo.pl - czytamy w informacji sekcji waterpolo Legii Warszawa.

 


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 229
PLN
Cena 299
PLN
Cena 99
PLN