vs Śląsk Wrocław

2017-12-12 09:55:00

Waterpolo: Sześć punktów Legii w dwumeczu z ECOPERLA Neptun

Autor: Adam Oleksów, JP Fot. Rafał Krukowski
Weekendowym dwumeczem z łodzianami legioniści zakończyli rundę zimową Ekstraklasy Waterpolo na drugim miejscu, z przewagą pięciu punktów nad trzecią WTS Polonia Bytom i pozostają w grze o mistrzostwo Polski.

Pierwsze spotkanie zakończyło się wynikiem 12:5 (5:2,4:2,3:1,0:0). Bardzo dobry mecz rozegrał Tomek Durjasz, który strzelając trzy bramki w dwie minuty drugiej kwarty wyprowadził nasz zespół na pięciobramkowe prowadzenie. Do końca nie straciliśmy przewagi podwyższając ją po strzałach z dystansu Konrada Tracza (2) oraz Tomka Sypuły (2). Najwięcej goli zdobył Andrzej Maciejewski (4). Najlepszym zawodnikiem meczu w naszej ekipie wybrany został bramkarz - Alessandro Leone.

W niedzielny poranek po raz kolejny pokonaliśmy zespół gospodarzy, tym razem 17:10 (4:1,3:3,6:2,4:4). Najlepszym zawodnikiem meczu wybrany został Bartek Szymański, który zdobył pięć bramek. Takim samym dorobkiem bramkowym popisać się może Maciejewski, który w sumie w dwumeczu zanotował dziewięć trafień.

Skład i strzelcy goli: A. Leone (bramkarz), T. Durjasz (3,0), T. Targowski (1,0), J. Oleksów (0,1), B. Szymański (0,5), M. Machniewski, P. Idzi (0,1), K. Ślusarczyk (0,2), T. Sypuła (2,1), K. Tracz (2,0), R. Brzeski (0,2), A. Maciejewski (4,5).

6. ECOPERLA Neptun Uniwersytet Łódzki | 0 | 72-162

Kolejna runda rozgrywek rozpocznie się 24-25 lutego 2018 roku. Na początek legionistów czeka wyjazdowy dwumecz z Arkonia Szczecin.