Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
AKCEPTUJĘ

Aktualności

2016-12-05 12:09:00
Newsletter

Waterpolo: Trzy cenne punkty Legii

Autor: Dariusz Urbanowicz Fot. Robert Hajduk/Lagoon Art
Legia Warszawa wraca ze Szczecina z trzema punktami. Po sobotniej porażce z tamtejszą Astorią w niedzielę legioniści byli górą i pokonali czołową drużynę kraju. Po ośmiu kolejkach Legia jest na czwartym miejscu w ekstraklasie i wciąż ma szansę na medal mistrzostw Polski.

Sobotnie spotkanie z Arkonią nie przebiegło po myśli legionistów. Neven Cirković wykluczony już w pierwszej kwarcie i przez cztery minuty Legia grała w osłabieniu. To odbiło się na kondycji naszych zawodników w końcówce meczu. 

 

W drugim meczu Legia Warszawa musiała postawić wszystko na jedną kartę. Grała bez zawieszonego za brutalną grę Seba. W tym przypadku jednak udało się dopiero w ostatniej kwarcie, bo wcześniej mecz był bardzo wyrównany. Ostatnią odsłonę spotkania legioniści zdominowali i wygrali 6:2.

 

Legia z dorobkiem dziewięciu punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Wciąż jednak nie traci szans na medal, a po cichu wierzy także w mistrzostwo kraju. Legia rozpoczęła ten sezon od dwóch kolejek na własnej pływalni. Nie sprzyjało to stylowi gry legionistów. Nasza drużyna uchodzi za "wypływaną". Zyskuje w konfrontacji z dużo cięższymi i silniejszymi zespołami poprzez lepsze umiejętności (szybkość, wytrzymałość) pływackie.

 

Legia trenuje i gra na 25-metrowym basenie. Warto zwrócić uwagę, że zarówno w Gliwicach (wygrany dwumecz z Polonią Bytom), jak i w Szczecinie (z Arkonią), zawody odbywały się na 50-metrowym basenie, na którym ustawiane jest pełnowymiarowe, 30-metrowe boisko. A to przekłada się na lepszą skuteczność Wojskowych w końcówkach spotkań. Najbliższe spotkanie Legia zagra dopiero w marcu z GKPW 59 Gorzów Wlkp. To najniżej sklasyfikowany zespół w lidze, co daje szansę na zbliżenie się do czołówki.

 

Dwumecz z Arkonią:

 

5:10 (0:1, 1:3, 1:3, 3:3).

7:5 (0:1, 1:2, 0:0, 6:2).

 

W najbliższy weekend juniorzy Legii Warszawa weźmie udział w finałowym turnieju mistrzostw Polski do lat 21. Zawody odbędą się w Gliwicach.


    Legia Warszawa

Komentarze użytkowników

Komentowanie wymaga zalogowania się do systemu

Więcej na temat

Legia na YouTube

Legia na Facebooku

Legia na Twitterze

FANSTORE

Cena 159
PLN
Cena 69,90
PLN
Cena 249
PLN