2016-09-18 21:29:00

Wypowiedzi legionistów po meczu z Zagłębiem

Autor: Legia.com
Zobaczcie, jak mecz z Zagłębiem Lubin podsumowali Michał Pazdan, Michaił Aleksandrow oraz Arkadiusz Malarz.

Michał Pazdan: Sam chciałbym wiedzieć, czemu nie wygrywamy na swoim stadionie. Jestem na siebie zły, ale nie czas i pora, żeby się usprawiedliwiać, tylko żeby pomóc drużynie. Tak często jednak bywa – jak chce się za bardzo pomóc drużynie, to idzie to w drugą stronę.

Widać było w drugiej połowie, że wszyscy chcieli wygrać. Dominowaliśmy, piłka krążyła w polu karnym gości, ale nie chciała wejść. Samobój, rzut karny niestrzelony… Nie ma co wracać do meczu z Borussią. Musimy patrzeć na siebie. Musimy ustabilizować naszą grę i iść do przodu, gdyż nie wygląda to dobrze.

Temat zmiany trenera nie powinien nas obchodzić. Widać jednak, że jako drużyna nie gramy spokojnie, nie dominujemy na boisku. Powinniśmy wygrywać te spotkania. Męczymy się, chcemy, ale nam nie wychodzi. Musimy przemyśleć pewne zachowania – nie przystoi przegrywać 6:0, potem znów 3:2 i to na własnym stadionie. Nie ma co dramatyzować, tylko trzeba się skupić na wyjściu z tej sytuacji.

Widać było dzisiaj, że chcemy wygrać. Dużo rozmawiamy, ale mowa na boisku dużo nie daje – ważniejsze są czyny. Chciałbym, żebyśmy w przyszłych meczach wyglądali co najmniej tak jak w drugiej połowie – prowadziliśmy szybką grę, były stwarzane sytuacje.

Mihaił Aleksandrow: Mogę tylko powiedzieć, że w drugiej połowie zagraliśmy dużo lepiej, niż w pierwszej części spotkania. Chcieliśmy odrobić straty i wygrać to spotkanie. Nie mogę oceniać kolegów za pierwszą połowę, gdyż nie byłem wtedy na boisku. To było bardzo dziwne spotkanie. Każdy chciał wygrać, po tym jak graliśmy w drugiej połowie widzieliśmy, że jest to możliwe.

Arkadiusz Malarz: Nie wiem, czemu nie potrafiliśmy grać w pierwszej połowie. Po przerwie pokazaliśmy, że umiemy grać w piłkę. Trzeba się zastanowić nad tym, dlaczego nie pokazujemy tego przez całe 90 minut. Po raz kolejny straciliśmy bramkę po stałym fragmencie gry. To jest coś niemożliwego. Trenujemy, ćwiczymy, ustawiamy się, a znowu wpada. Mamy kilka dni, żeby przygotować się do meczu z Wisłą, poukładać sobie wszystko w głowie. Pojedziemy do Krakowa po trzy punkty. Mamy dobrych piłkarzy, mamy potencjał. Musimy to odwrócić. Nie może być tak, że Legia przegrywa u siebie i traci tyle bramek.