vs KuPS Kuopio

2018-11-19 13:17:00

Występy legionistów w reprezentacjach

Autor: Przemysław Gołaszewski Fot. Jacek Prondzynski
W miniony weekend piłkarze Legii Warszawa wystąpili w meczach swoich drużyn narodowych. Legioniści zagrali w spotkaniach Ligi Narodów UEFA, barażach do Mistrzostw Europy U-21, Turnieju Ośmiu Narodów oraz w meczach towarzyskich.

Cały mecz w reprezentacji Czarnogóry rozegrał Marko Vesović. Jego drużyna narodowa przegrała 1:2 z Serbią w meczu piątej kolejki Ligi Narodów UEFA. Po pięciu spotkaniach Czarnogórcy, którzy grają w trzeciej dywizji, mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują trzecie miejsce w swojej grupie. We wtorek, 20 listopada, Marko Vesović z kolegami podejmą reprezentację Rumunii.

W niedzielę 31 minut na boisku spędził Chris Philipps. W ostatniej serii gier drugiej grupy czwartej dywizji Ligi Narodów UEFA Luksemburczycy zremisowali 1:1 z Mołdawią. W sześciu meczach drużyna narodowa Philippsa zgromadziła dziesięć punktów i zajęła drugie miejsce w grupie.

Z ławki rezerwowych mecz swoich kolegów obejrzał Dominik Nagy. W szóstej kolejce Ligi Narodów UEFA Węgrzy pokonali 2:0 Finów i z dziesięcioma punktami zakończyli rozgrywki na drugim miejscu w swojej grupie.

Grali również nasi młodzieżowcy. W pierwszym meczu barażowym Mistrzostw Europy do lat 21 Polacy przegrali 0:1 na własnym terenie z Portugalią. Mateusz Wieteska rozegrał całe spotkanie, natomiast Sebastian Szymański spędził na boisku 72 minuty. W czwartek, 15 listopada, Radosław Majecki wystąpił w pierwszym składzie kadry do lat 20, która w Turnieju Ośmiu Narodów przegrała 0:2 z Portugalią. Kolejny występ w narodowych barwach zaliczył też Sandro Kulenović, który w drugiej połowie wszedł z ławki rezerwowych w wygranym 2:0 meczu Chorwacji U-20 z Białorusią U-20. Reprezentacja Polski U-19 w meczu eliminacji do Mistrzostw Europy pokonała Kazachstan 4:0. W 72. minucie na boisku pojawił się Kacper Wełniak. Polacy zajmują obecnie pierwsze miejsce w grupie.

Awans do przyszłorocznego Pucharu Narodów Afryki wywalczyła Gwinea - drużyna narodowa Jose Kante. W niedzielę Gwinejczycy zremisowali 1:1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Napastnik Legii nie został powołany do kadry, jednak decyzja ta spowodowana była nadmiarem żółtych kartek, które zgromadził nasz zawodnik. Legionista jest czołowym graczem swojej reprezentacji.